Олексій ПАНТІЛЄЄВ: «Кажуть, що жінками взагалі керувати неможливо…»

Беручи інтерв’ю у керівників, ми, зазвичай, порушуємо актуальні теми, говоримо про проблеми. Але, коли днями зустрілися з очільником районної ради Олексієм Пантілєєвим, – поговорили тільки з приводу… жіночого свята.

– Олексію Анатолійовичу, з жіночої точки зору ви є зразком чоловіка-керівника – інтелігентного, врівноваженого. Адже навіть під час «гарячих» ситуацій на сесійних засіданнях ви зберігаєте спокій, не підвищуєте голос, і все одно володієте аудиторією… Відчувається виховання…
– Вам, жінкам, звичайно, збоку видніше (посміхнувся – ред.). Справді, ми є такими, якими нас виховують батьки. В першу чергу – це заслуга моєї матері. Я їй вдячний за отримане виховання, за освіту. Думаю, їй буде приємно почути такі відгуки про мене. А я газету обов’язково покажу їй, коли приїду додому, у місто Дніпро, де я народився і де вона на мене завжди чекає.
– Серед депутатів районної ради жінок більше третини. Які питання їх найбільше хвилюють? Чи ви підтримуєте їх?
– Напередодні 8 Березня мені б хотілось підтримати своїх колег в усіх питаннях, які вони порушують. Якщо ви помітили, то чоловіки більше говорять про дороги, про проблеми, що виникають в суспільному житті. А наших жінок-депутатів, хоч вони й представляють різні політичні партії, більше хвилюють питання соціального спрямування. Адже важливо знати, в яких умовах виховуються, навчаються наші діти, має бути впевненість, що наші рідні отримують належну медичну допомогу, що сім’ї захищені, адже це основа всього суспільства. У нас в районі є двоє дітей, які повинні постійно отримувати спеціальні препарати. Для батьків це значний фінансовий тягар, тому жінки-депутати лобіюють питання забезпечення цих хворих дітей безкоштовними ліками. Виділяти кошти на ці цілі почали за нашої каденції. На жаль, виділеної суми недостатньо для оплати повного курсу лікування, але за підтримки депутатів будемо вишукувати будь-яку можливість, аби знову допомогти. В сім’ях повинно бути все добре, щоб батьки не переймалися проблемами школи або лікарні. Про це має дбати влада. Питання створення достойних умов для навчання в школах є одним з пріоритетних в райраді. Сьогодні розглядається питання залучення коштів з обласного бюджету на придбання нових меблів для шкіл. Так само, якщо дозволяє бюджет, підтримуємо й медичну галузь. Сподіваюсь, так буде й надалі.
– Чисто жіноче запитання: в одній з будівель колишнього ПНД, які райрада передала міській раді під публічну бібліотеку, колись була водолікарня. Не виникало бажання відновити її?
– Я вас добре розумію: мені теж ця тема цікава. Але треба дивитися реально на такі речі: за сучасних вимог ці приміщення, навіть якби дуже захотіли, відновити за кошти районного бюджету немає можливості. Не впевнений, що відновлення роботи водолікарні в Балті зацікавило б і обласних депутатів, адже це чималі витрати. А задумка з облаштуванням публічної бібліотеки в центрі Балти мені здається найкращим вирішенням проблеми будівель, які вже не використовуються за призначенням. Тому підтримую прийняте депутатами рішення.
– Кажуть, що жіночим колективом важко керувати, а в апараті райради більшість -жінки…
– Якось прочитав жартівливу історію. В жіночому колективі всі між собою пересварилися. А керівник вирішив проблему просто. Скомандував: «Так, всі вишикувались! А тепер хай найстрашніша з вас вийде наперед і пояснить мені, в чому проблема!». Зрозуміло, ніхто не вийшов! Інцидент був вичерпаний. Я, звичайно, такі методи не застосовую. Говорять, що жінками взагалі керувати неможливо. Тому ми кожного дня знаходимо спільну проблему і разом намагаємось її вирішувати. Але, якщо серйозно, про жінок хочеться говорити тільки хороше, і не лише напередодні свята. Адже з вами пов’язані вічні цінності – тепло сімейного вогнища, ніжність і турбота. Все, до чого торкається жінка, несе особливий відбиток любові, щастя, доброти. Безперечно, перше свято весни викликає безмежну любов, величезну повагу і трепетне ставлення сильної половини людства до Жінки! Щирі вітання всім зі святом!

  • По-жіночому цікавилась Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply