Олексій Пантілєєв- учасник Форуму місцевого самоврядування

Голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв взяв участь у роботі Форуму місцевого самоврядування, ІІІ Форумі об’єднаних громад.
Форум був присвячений питанням економічного розвитку територій і проходив за участю Президента України Петра Порошенка, представників місцевого самоврядування всіх рівнів, народних депутатів, представників міжнародної донорської спільноти та експертного середовища.

ІІІ Форум об’єднаних громад відбувся за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Саме він у квітні 2014 року, перебуваючи на посаді Віце-прем’єр-міністра, представив Концепцію розвитку місцевого самоврядування і домігся її затвердження та впровадження, як ключового елементу зміни державного управління в Україні.

За 4 роки, за даними сайту decentralization.gov.ua, в Україні вже створено 850 спроможних територіальних громад, які об’єднали близько 4 тисяч місцевих рад та більше 7 мільйонів населення. Фінансова децентралізація забезпечила зростання бюджетів об’єднаних громад у 3-7 разів. Крім того, держава надає їм і фінансову підтримку для розвитку територій.

Економічний розвиток регіонів – це наступний етап реформи децентралізації. На місця передано широкий спектр адміністративних повноважень та ресурсів. Наявні можливості вже дозволили суттєво збільшити бюджети громад. Тож перед ними стоїть завдання примножити свої надбання шляхом залучення підприємницького капіталу, спільного інвестування в розвиток інфраструктури.

  • З сайту районної ради.

Leave a Reply