Органи самоорганізації населення – основа об’єднаної громади

Формування локальних центрів громадських ініціатив шляхом активізації вже створених в селах органів самоорганізації населення (ОСН) є важливою частиною децентралізаційного процесу на території об’єднаної громади, особливо коли йдеться про формування місцевого бюджету та програми соціально-економічного розвитку. Про це йшлося під час наради міського голови Сергія Мазура зі старостами сіл за участю заступника міського голови Валерія Желіховського, начальника фінансового управління Лесі Паламарчук, начальника відділу розвитку громадянського суспільства Анни Рибіцької та спеціалістів відділу Ольги Сорочинської і Дениса Черемуша.
Питання територіального формування бюджету сільських територій буде прямо пов’язано з ОСН , впевнений заступник міського голови Валерій Желіховський. Адже саме тут мають народжуватись пропозиції щодо управління спільною власністю, визначатись проблемні напрямки розвитку населених пунктів на території громади. Заступник міського голови також розповів про набутий позитивний досвід залучення інвестицій у розвиток інфраструктурних об’єктів у селах завдяки участі сільських рад у спільному проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та зауважив, що ця тема має бути цікавою для старост, як керівників сіл вже у новій якості.
Звертаючись до присутніх, міський голова Сергій Мазур назвав складним наступний бюджетний період 2017 року та закликав старост до пошуку нових резервів з наповнення бюджету й виваженого підходу до формування пропозицій щодо використання видатків. Особливу увагу, на його думку, слід приділити перспективі утримання бюджетних закладів у селах.
Ці слова підтвердила начальник фінансового управління Леся Паламарчук , яка акцентувала на важливості спільного зі старостами обговорення первинного фінансового плану, який фінансисти мають запропонувати вже на початку грудня (в залежності від прийняття Державного бюджету Верховною Радою).
На завершення наради Сергій Мазур рекомендував старостам проводити в селах роз’яснювальну роботу щодо бюджетної політики міської ради, активно залучаючи до цього органи самоорганізації населення. За його словами, кожне рішення міської ради має прийматись відкрито і прозоро.

Leave a Reply