Острівок любові та милосердя

Можливо, не всі знають, що в нашій Балті є світлий острівок любові та милосердя- Світлиця у будинку католицького згромадження монахинь – сестер Милосердя.
Цей жіночий чернечий орден був заснований ще в ХVІІ столітті французьким священиком Вікентієм де Полем. Головною його метою є допомога бідним і знедоленим, бездомним, хворим, самотнім у всьому світі. Адже кожна людина є цінною в очах Бога, а особливо убога.
У Балтському згромадженні працюють три монахині : сестра Га-лина, настоятелька, сестри Яніна та Ольга, які мають вищу освіту і достатній досвід роботи. Місія наших сестер – це допомога кожній людині, яка до них звертається. Їхні двері відкриті для всіх. Але найбільше тягнуться до Світлиці діти: як з сімей прихожан костелу, так і, переважно, з православних сімей.

Сестри забезпечують їм комплексне виховання, дають цінні практичні уміння, готують до самостійного життя. До даної роботи залучаються волонтери, серед яких як члени парафії святого Станіслава, так і люди іншого віросповідання, охочі до добрих справ.
Вплив на дітей здійснюється за різними напрямами.
Християнське виховання – це участь дітей в молитві, службі Божій, катехезах, релігійних сценках, християнському співі. Цим вихованням займаються сестри та священики.
Моральне виховання включає бесіди з культури поведінки, культури мовлення та інших правил етикету, залучення дітей до справ милосердя.
Інтелектуальне виховання: допомога дітям у виконанні шкільних домашніх завдань, інтелектуальні конкурси, вправи на розвиток пам’яті, уваги, логічного мислення, навчання гри в шахи, робота дітей за комп’ютером, заняття з вивчення польської, англійської мов.
Фізичне виховання і оздоровлення: спортивні та рухливі ігри, їзда на велосипедах, на роликах, відпочинок на морі, на природі; лікування дітей при потребі; раціональне харчування.
Трудове виховання: навчання з приготування їжі, догляду за одягом, прибирання, робота на землі, догляд за рослинами.
Наші сестри є взірцем працьовитості для дітей, які привчені до самообслуговування в Світлиці. Вони організовано чергують, допомагаючи підтримувати чистоту і порядок.
Естетичне виховання охоплює заняття співом, створення дитячого хору; навчання гри на гітарі, танцям; заняття з художньої праці, виготовлення своїми руками виробів, їх продаж і використання отриманих коштів для потреб дітей.
Я періодично проводжу творчі заняття, де ми виготовляємо сувеніри з паперу, тканини, природних та інших матеріалів.
У Світлиці створено систему правил і обов’язків, виконання яких заохочується.
Такий комплексний виховний вплив формує у дітей цінні людські якості й готує до самостійного життя.
Час від часу в Світлиці влаштовуються родинні свята і зустрічі, куди запрошують дітей, їхніх батьків та волонтерів.
Сестри Милосердя присвятили своїй благородній місії усе життя, вони працюють щиро, невтомно, з любов’ю до ближніх, чим заслуговують на велику повагу і вдячність.

Наталія Ступак,прихожанка костелу святого Станіслава.

  • Leave a Reply