ПЕРЕД ОБЛИЧЧЯМ небезпеки

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 26 квітня у НВК«Балтськазагальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – гімназія» відбувся День цивільного захисту.

Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя.

Вранці, о восьмій годині, школярі зібрались на подвір’ї школи на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.
На першому уроці у цікавій та змістовній формі класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».

Протягом дня учні мали змогу переглянути навчальні мультфільми та фільми; виставки плакатів, стіннівок, малюнків.

Наступним етапом була евакуація школи, де учні й вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення в разі виникнення пожежі. За «легендою» під час евакуації постраждали кілька учнів. Санітарна дружина школи у складі вчителя біології О.М.Сторожук , вчителя географії Н.Ю.Чебан, медичної сестри А.І. Грабовяк, вчителів англійської мови Н.В.Бойчук та А.В.Загродської надали першу допомогу: реанімація постраждалого, що втратив свідомість, накладання пов’язки на уражену опіком ділянку шкіри, накладання фіксуючої пов’язки на закритий перелом передпліччя з повним коментарем своїх дій.

Особливе захоплення викликали дії пожежників, які навчали гасити умовну пожежу за допомогою первинних засобів пожежогасіння – вогнегасника, а також гасіння умовної пожежі засобами нової пожежної машини. Велика подяка начальнику Балтського МРС ГУДСНС України в Одеській області, підполковнику служби ЦЗ Олександру Оровцю, співробітникам 12 ДПРЧ ЧДПРЗ ГУДСНС України в Одеській області, а саме Сергію Антонову , провідному фахівцю Балтського МРС ГУДСНС України в Одеській області, майору служби ЦЗ Вікторії Волошиній, психологу 4 ДПРЗ ГУДСНС України в Одеській області, майору служби ЦЗ, начальнику відділення забезпечення Анатолію Жаборовському, пожежному рятувальнику Павлу Швецю , водієві Сергію Маньковському.Дякуємо рятувальникам за співпрацю! Також провели комбіновану естафету з елементами виконання нормативів, контрольних завдань за програмою „Цивільний захист”.

День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

Олена Загродська, вчитель ЗОШ №2-гімназія.

Leave a Reply