Побудуємо Америку в Україні!

Зустрічі з конгресменами, цікаві екскурсії, відвідування відомих у світі медичних закладів США, дискусії з лекторами на медичні і не тільки теми, святкування Дня незалежності України на дипломатичній зустрічі в Інституті миру, враження від контрастів двох континентів, і навіть нічний візит до посту змішаної пожежно-медичної бригади – ось невеликий перелік того, з чим пощастило ознайомитись головному лікареві Балтського центру ПМСД Роману Колонтаю під час візиту до США у складі нечисельної делегації в рамках програми Open World («Відкритий світ») за сприяння Академії Сімейної Медицини України. Програма «Відкритий Світ», заснована Конгресом США в 1999 році (на Україну поширена – у 2003 -му), покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.
Після повернення Роман Колонтай на наше прохання поділився своїми враженнями:
– США – країна реально вищого рівня життя, бо медичні заклади забезпечені на сто відсотків як фінансуванням, так і новітніми технологіями. Вразило декілька речей. Зокрема, відносини між місцевою владою та закладами охорони здоров’я. Наприклад, їхній центральний госпіталь в Кінгмані надає кредити місцевій владі для будівництва доріг. Але самі американці визнають, що їх медицина дуже дорога, з нераціональним використанням коштів: на медичну галузь витрачається 19% ВВП (валового внутрішнього продукту). Це дуже дорого обходиться державі! При тому, що 57 відсотків закладів охорони здоров’я є приватними, самі заробляють кошти. А близько 15-20 відсотків є приватними, але неприбутковими.

Всесвітньо відома клініка Мейо зі специфічною горизонтальною структурою управління вразила пацієнтоорієнтованими підходами до надання медичних послуг. Вони збереглися ще з часів засновників – братів Мейо. І головне гасло – відповідне: «Пацієнт – на першому місці». Цього правила дотримуються всі – від працівника кафетерію до адміністратора. В клініці поєднано новітні технології, розвиток (досліди, навчання) і медичне обслуговування.
Для себе я зрозумів: Америку потрібно робити в Україні, і ми цього можемо добитися. Перші дії після повернення – відструктурувати кожен свій день, виділити основні аспекти і рухатись далі. Маю ще всім побаченим поділитися зі своїми колегами.
Роман Колонтай також розповів, що в Америці «залишилась маленька часточка Балти»: відео-презентація, у якій показано політ над Балтою та Балтський центр ПМСД.

Leave a Reply