Подарунок рідному місту

Саме так, кожен художник Балти готував до її 490-річчя власний дарунок. Адже картини, як зазначив директор історичного музею Петро Ткач, – не лише одне з найкрасивіших мистецтв, а й одне з найдовговічніших. Мета виставки – показати не тільки рідні серцю краєвиди, а й вшанувати майстрів, які своїми руками, своїм пензлем довели, що Балта – місто високої культури і талановитих людей. Серед них – улюблений художник, творець десятків полотен і ікон, почесний громадянин Балти Борис Кольцов, людина, яка дала творчий поштовх для проведення у нашому краї чотирьох художніх пленерів, Сергій Шендеровський, працівник музею й учасниця цих пленерів Алла Косогорова, яка мріє про персональну виставку картин. І ось – нове ім’я: Федір Кольцов. Людина важливої, потрібної і водночас скромної професії. Ніхто й гадки не мав, який талант приховується під вивіскою «Ремонт і пошиття взуття «Модерн». Його інкрустовані картини, деревна мозаїка, різьба по дереву, збір з натуральної фанери здивували всіх учасників відкриття виставки, вже дванадцятої в цій залі.
Приємно, що на виставку представила свої роботи молодь. Анастасія Малиношевська створила автопортрет «Балту люблю», обнявши своїми талановитими руками символ міста – пожежну каланчу. Заслуговують на увагу картини юної Марини Репнової.
– Соковитий живопис пішов, відчувається впевненість в руці, – зазначив, виступаючи на заході, Борис Кольцов. – Більшість робіт присвячена місту. Це нам 490-багатенько, а Балта – юна. Кожен з нас має радіти цій події й думати: що я ще можу зробити? Як Федір Кольцов. Прийшов, приніс свої доробки, мовляв, дивіться, я теж працюю. Нам всім треба йти вперед і дивувати своєю майстерністю людей.
В підготовці й відкритті художніх виставок в картинній галереї музею завжди брав участь нинішній заступник міського голови з гуманітарних питань Валерій Желіховський. Ось і цього разу він радо вітав художників, усіх присутніх з відкриттям дванадцятої виставки. В.Желіховський подякував працівникам музею за проект «Родинне дерево», який допомогли втілити в життя спонсори – фермер Євген Кифоренко і депутат облради Володимир Осипов. Тепер всі бажаючі можуть з допомогою високоякісного Інтернету відтворити безпосередньо в музеї своє родинне дерево.
– Я вперше в цьому приміщенні і в захваті від побаченого. Не кожне місто може похвалитися такою красою, – сказав ветеран Збройних Сил України Володимир Баландін.
Від імені ветеранської організації району її голова Валерій Бойченко, зокрема, сказав:
– Я разом з вами радію, що у нас в Балті є такі таланти. Хочеться, аби з митців брали приклад виробники, щоб у місті відроджувалось виробництво.
Виставка чекає нових відвідувачів. Приходьте, милуйтесь, подивіться на Балту очима закоханих в неї художників.
Наш кор

  • Leave a Reply