Потрібен квиток на потяг? Йдіть до… бібліотеки

П’ятирічна Кіра Нофіт, яка відвідує міський дитячий садок №3 «Оленка», є активною читачкою дитячої публічної бібліотеки, що на вулиці Пролетарській. Щоправда, ходить сюди з мамою та дворічним братиком Костею. Разом вони часто читають книжки прямо у бібліотеці, бо тепер тут дуже гарно і затишно. Дівчинка любить казочки, але особливо їй подобаються вірші, тому вона часто їх вчить напам’ять і декламує. Нещодавно Кіра зі своєю родиною стала однією з восьми переможців конкурсу «Найкраща читаюча сім’я», оголошеного публічною бібліотекою Балтської ОТГ.

Це не просто бібліотека, а центр активного дозвілля, де можна не тільки з користю використати свій час, а й відпочити, спілкуючись з друзями чи власними дітьми, просто почитати улюблену книжку, зручно умостившись на диванчику чи пуфику, поринути у всесвітню інформаційну «павутину»… Скажете — мрія? Так, мрія, але вже реалізована у дійсність. Адже на базі дитячої бібліотеки, що по вул. Пролетарській, вже створено сучасний культурний медіа-простір. За словами директора КЗ «Балтська публічна бібліотека» Ольги Бурбели, сюди вже надійшло необхідне обладнання, придбане за кошти з обласного бюджету (в тому числі — три комп’ютери, принтер, проектор тощо). В бібліотеці вже все готове для цього, адже за кошти міського бюджету придбано меблі та матеріали для ремонту, зробленого власними силами працівників бібліотеки.

Отже, тут створено сучасний культурно-інформаційний простір для потреб різних категорій громадян — від малих до дорослих. Ольга Бурбела запевняє, що послуги бібліотека надаватиме безкоштовно. Будь-хто зможе прийти і скористатись Інтернет-зв’язком для пошуку інформації, навіть замовити собі квиток на потяг тощо.

Комп’ютери днями буде встановлено, але й без цієї техніки тут вже цікаво, є на що подивитись, є чим скористатись. У цьому впевнились переможці конкурсу «Найкраща читаюча сім’я», для яких минулої неділі бібліотекарі організували зустріч за «круглим столом». Учасники — юні читачі разом з батьками пили чай, смакували солодощі та із задоволенням бесідували. Наприкінці заходу начальник відділу культури міськради Анастасія Фокша вручила переможцям — Саші Шторгін (дитсадок № 6), Аліні Тростянецькій (міський дитсадок № 9), Олі Монаховій (дитсадок № 11), Кірі Нофіт (дитсадок № 3), Даші Швайцер (дитсадок № 7), Віці Паскарюк (школа №1-ліцей), Іллі Балтяну (школа № 2-гімназія) та Марійці Демчук (школа № 3-колегіум) — кожному в подарунок настільну гру «Монополія».

Анастасія Фокша пояснила причину позитивних змін в бібліотечній системі об’єднаної громади участю в обласній програмі створення ме-діа-центрів у публічних бібліотеках.

- Це перший крок реформи бібліотечного напрямку. На сьогодні в пла-
нах — повна реконструкція приміщення колишнього ПНД. Намагатимемося залучати молодь до бібліотеки з врахуванням сучасних тенденцій. Адже сьогодні живемо у конкурентному середовищі: нашим дітям аби що не запропонуєш. Тому будемо працювати в цьому напрямку, але спільно з вами -батьками. І, думаю, що, започаткувавши низку проектів, ми все-таки привернемо увагу дітей до читання, зробимо з них допитливих та креативних! Вже заплановане фінансування і маємо сподівання, що через певний час діти по-новому відкриють для себе бібліотечний простір, — зазначила вона.

Бібліотека працювала у звичному режимі. До кімнати, де щойно учасники «круглого столу» зробили фото на згадку, зайшли три хлопчаки, привітались. Взяли з полиці коробку з настільною грою, розклали на столі й почали грати, не звертаючи уваги на присутніх. На моє запитання відповіли, що тут їм дуже подобається.

Я дізналась, що відвідувачами дитячої бібліотеки сьогодні є маленькі вихованці дитячих садочків разом з батьками, школярі від молодших до старших класів, студенти педагогічного коледжу. Чекають тут і на дорослих. До речі, батьки можуть залишити в бібліотеці своє чадо гратися або переглядати книжечки та ненадовго піти у власних справах. Тут залюбки його розважать… аби не плакало. Ось такі цікаві відкриття можна зробити, відвідавши бібліотеку на Пролетарській, яка вже стала публічною.
Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply