«Почервоніла» зона вимагає постійного контролю

Балтське міжрайонне управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області здійснює контроль за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів. На наше прохання ситуацію прокоментував керівник служби Володимир ГЛУХОВ.

— Володимире Васильовичу, як оцінюєте ситуацію із зараженням на ковід на території Балтщини?
— Ситуація дуже складна і, на жаль, з кожним днем погіршується. Адже кількість підтверджених випадків, як і підозр щодо зараження, зростає. Ми уже із жовтої зони перейшли у помаранчеву та червону. Це призводить до посилення карантинних заходів.

— Контроль за дотриманням цих заходів покладений не тільки вашу службу?
— Так. Окрім Держпродспоживслужби функції контролю за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів покладено на національну поліцію та керівників місцевих рад – у межах їхніх повноважень. Хоча у нас не так багато фахівців, але ми знаходимо можливості для щоденного моніторингу ситуації по всіх основних об’єктах господарювання. В першу чергу це ринок, об’єкти роздрібної торгівлі продовольчої та непродовольчої груп, заклади громадського харчування (особливо!), перукарні, салони краси, аптеки тощо. Там, де є скупчення людей.

— Ви маєте вплив на порушників?
— Так, ми маємо повноваження стосовно адміністративного впливу на порушників епідрежиму. За період з 16 березня по 27 жовтня включно нами перевірено понад 1 тисячу суб’єктів господарювання. На жаль, не всі розуміють як саме поводитись під час карантину. Тому, перш ніж вживати адміністративних заходів, ми інформуємо суб’єкти господарювання усіх форм власності про дотримання встановлених санітарно-епідемічних вимог в умовах адаптивного карантину. Йдеться, зокрема, про носіння захисних масок, дотримання соціальної дистанції, проведення температурного скринінгу працівників, які приходять на роботу; здійснення визначених заходів дезінфекції, забезпечення необхідного запасу медичних масок, антисептиків та дезінфектантів тощо. Практично немає таких об’єктів, де б ми за цей період не побували і з ким не проводили розмову. Тому всі цілком інформовані про необхідність дотримання епідвимог. Але є й порушники. Загалом з початку моніторингу ситуації нами складено 48 протоколів на суб’єктів господарювання за порушення протиепідемічних заходів. Хочу наголосити, що ситуація погіршується по всій країні. Тому звертаюсь до населення: не нехтуйте засобами індивідуального захисту. Ми вже впевнилися: ковід дуже небезпечний. І масковий режим хоча б унеможливлюватиме передачу вірусу від однієї людини до іншої.

Leave a Reply