Починається другий етап оптимізації видатків бюджету

З сесії міськради

Понад 50 питань порядку денного розглянуто на черговій 40-й сесії міської ради, більшість з яких прийнято так званим «пакетним» голосуванням. За словами міського голови Сергія Мазура, їх детальне обговорення відбулося під час засідань відповідних депутатських комісій.
Першим депутати заслухали звіт начальника фінансового управління Лесі Паламарчук про виконання бюджету міської ради протягом першого півріччя. Вона, зокрема, зазначила, що доходи становили 111 млн. 95 тисяч гривень (серед них – 44,6% або 49,5 млн. грн. податки та збори, 55,4% або 61, 5 млн. грн. – офіційні трансферти (державні кошти у вигляді субвенцій, дотацій).
Головний фінансист об’єднаної громади проаналізувала надходження податкових платежів, сплачених до казни ОТГ. Серед чотирьох основних видів податків, вона виділила податок з доходів фізичних осіб, який займає 51% відповідних надходжень і залежить від рівня заробітної плати. Другий податок за обсягом надходжень – плата за землю. Його виконання забезпечено на 103,8 відсотка. Загалом виконання бюджету за перші півроку становило 102,6 відсотка. Потрібно збільшити надходження до 105 і більше відсотків, аби це дозволило спрямувати на розвиток громади додаткові асигнування, – зазначила Леся Паламарчук. 

Леся Паламарчук вказала на резерви, проаналізувавши показники середньої заробітної плати по всіх галузях економіки ОТГ порівняно з середньорайонними по області (в тому числі в сільському господарстві, яке має найбільшу питому вагу у наповненні бюджету — 34%).
Начальник фінансового управління також акцентувала увага на тому, що «потрібно не тільки правильно заробляти кошти, а й витрачати їх». За її словами, за звітний період тільки на галузь освіти спрямовано 53 відсотка видатків міського бюджету. Вартість утримання одного учня в школі становить 14,3 тисячі гривень. Хоча план оптимізації закладів минулого року було виконано, але відчутного результату це не дало. На думку Лесі Паламарчук, одна з причин — те, що при розрахованій потужності деяких сільських шкіл — в середньому на 250–400 учнів, — у більшості сьогодні навчається від 40 до 110 школярів.
Вона також коротко проаналізувала видаткову частину на утримання інших бюджетних установ та організацій, зазначивши, що «основний принцип бюджетної політики: за мінімальних витрат — максимальний результат».
— Тому нам потрібно разом із старостатом, депутатським корпусом та головними розпорядниками бюджетних коштів, враховуючи відповідну компетентність фінансового органу, розробити оптимальний план заходів, для того, щоб ми більшу частину коштів громади спрямовували на її розвиток, — підсумувала свій звіт Леся Паламарчук.
Доповідь також прокоментував міський голова Сергій Мазур. Зазначивши, що починається другий етап оптимізації видатків бюджету, він дав доручення начальникові відділу освіти спільно зі старостатом та директорами шкіл до 1 жовтня надати пропозиції щодо обсягу видатків у розрізі кожної сільської школи. Він також акцентував увагу на необхідності продовження роботи над легалізацією робочих місць та підвищення рівня заробітної плати, зокрема, у сільськогосподарській галузі.

Leave a Reply