Правове виховання неповнолітніх – одне з важливих завдань працівників ювенальної превенції відділу поліції

Для того, щоб робота у цьому напрямку була ефективною, правоохо-
ронці постійно проводять профілактичні лекції та бесіди у навчальних закладах, де роз’яснюють дітям та їхнім батькам основні аспекти законодавства, розповідають, які наслідки для них можуть мати дії, пов’язані з порушенням закону.

Нещодавно правоохоронці завітали на батьківські збори до Оленівської ЗОШ і вели мову про кримінальну та адміністративну відповідальність. В ході зборів обговорено проблемні питання, що виникають у процесі виховання дітей, про взаємовідносини між однолітками та поведінку дітей у соціумі. Під час заходу дорослі дізналися про основні аспекти законодавства, що стосуються неповнолітніх, про випадки, коли до поліції слід звертатися негайно (зокрема, якщо дитина зникла чи сталася крадіжка її речей). У своїх виступах поліцейські також спинилися на тому, що батьки обов’язково повинні цікавитися життям дитини, знати, де і з ким вона проводить час. Адже багато трагедій можна було б попередити, якби рідні були більш уважними.

Для батьків зустріч виявилася досить інформативною.Вони брали активну участь в обговоренні теми та задавали запитання, на які отримали кваліфіковані відповіді. Наприкінці зустрічі поліцейські порадили батькам, як бути авторитетом для своєї дитини.А це, зокрема, цікавитись її життям, знати коло спілкування …

- Можливо, більшість батьків прислухається до озвученої інформації, і це зможе вберегти не одного неповнолітнього від хибного кроку, — прокоментувала заступник начальника СП, майор поліції Л. І. Буберенко. — Правоохоронці впевнені: проведена копітка робота допоможе істотно знизити кількістьправопорушень, скоєних за участю дітей.

Leave a Reply