ПРАВООХОРОНЦІ ПОПЕРЕДЖАЮТЬ про заборону спалювання сміття

З НАСТАННЯМ тепла громадяни почали наводити лад на вулицях, подвір’ях, прибудинкових територіях та присадибних ділянках — спалювати сміття, листя, гілки, мотлох, побутові відходи тощо. За це передбачена адміністративна відповідальність.

«Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах, з метою одержання теплової та/або електричної енергії», — зазначає стаття 35-1 Закону України «Про відходи».

Спалювання рослинних та побутових залишків призводить до забруднення навколишнього середовища та погіршує стан екології, а дим шкідливо впливає на здоров’я людини.

Відповідальність за такі дії підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення:

52 (псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель),

82 (порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення) та 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Недотримання цих норм закону може обернутися для порушників штрафними санкціями у розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від статті, – йдеться в офіційному повідомленні відділу комунікації поліції Одеської області.

Leave a Reply