ПРАВО НА ОСВІТУ ВСІМ- БЕЗ ВИНЯТКУ

В Балті створено інклюзивно-ресурсний центр, який відкриється незабаром в одному з приміщень колишньої школи-інтернату №2.
За словами призначеної відділом освіти міської ради на посаду в.о. директора центру Валентини Здражевської, тут забезпечуватимуть права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та середньої освіти, в тому числі – у професійно-технічних закладах. Основним напрямом діяльності центру є проведення психоло-го-педагогічної оцінки розвитку дитини з метою визначення особливих освітніх потреб , розробка рекомендацій щодо програми її навчання, надання психоло-го-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого її супроводу.

Наразі в інклюзивно-ресурсному центрі тривають ремонтні роботи з підготовки кількох спеціальних кабінетів, де фахівці – психологи, логопеди, вчи-телі-дефектологи, вчителі ліку-
вальної та фізичної культури (реаніматологи) працюватимуть з дітьми за індивідуальною програмою корекційних занять.

Готується й кімната очікування для батьків, де вони перебуватимуть , поки з дітьми працюватимуть фахівці на корекцій-но-розвиткових заняттях. – Кожна дитина має право на освіту, право отримувати її там, де їй зручно Ми не залишатимемо жодної дитини та її батьків з їх проблемами. Особливо тих, хто взагалі не навчається і перебуває вдома в силу різних об’єктивних причин. Фахівці центру допомагатимуть таким дітям адаптуватись у соціумі, разом з батьками стежитимуть за розвитком кожної дитини,сприяючи її психологічній адаптації.

Інклюзивно-ресурсний центр має бути посередником між школою, батьками і дитиною з особливими освітніми потребами,
– зазначила Валентина Здра-жевська.

Вона також розповіла, що за кошти освітньої субвенції вже придбано комплекти меблів: стінки, шафи, столи, стільці, дошки, пуфи, вертифікатор для занять з дітьми з особливими освітніми потребами. Для проведення корекційно-розвиткових занять отримано такі необхідні, надзвичайно яскраві, дуже цікаві для дітей комплекти конструкторів, дидактичних іграшок, наочних матеріалів для розвитку мовлення та пізнавальних процесів, засобів для розвитку дрібної моторики, дидактичних матеріалів з логістики та математики, інших предметів тощо.

Отже, робиться все для того, аби інклюзивно-ресурсний центр якнайшвидше було відкрито в Балті.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply