Практично в кожній сільській школі запроваджено навчання на свіжому повітрі

В міських школах виходять з коронавірусної ситуації по-своєму. Про це нашому кореспонденту розповів начальник відділу освіти міської ради Петро КУЛИК.

— Складність нинішнього року в тому, що коронавірус вніс свої корективи у навчальний процес. Тому ми намагаємось виконувати всі рекомендації, надані головним санітарним лікарем. А саме: у всі заклади закуплені термометри безконтактної дії, маски, дезінфектори для рук і очікуємо дезінфектори для контактних поверхонь, – сказав він. – Але, безумовно, найбільшою є безпека кожного. Тому ми проводимо роз’яснювальну роботу з дітьми та батьками. І станом на сьогодні ми не маємо жодного працівника чи учня, у яких би було офіційно підтверджено захворювання на Ковід.

— Як батьки учнів молодших класів поставилися до того, що їх не пускають до школи?

— З розумінням, адже безпека – перш за все! Та всіх непокоїть, що буде завтра. Бо, пройшовши через етап дистанційного навчання, особливо в початковій школі, розуміємо, що це неякісний процес. Для першокласників він практично унеможливлює отримання якісних знань. Тому всі з надією дивляться у завтрашній день і хочуть, щоб навчання все ж таки було очним.
Безумовно, головною безпековою складовою є роз’яснення правил навчання в умовах карантину та свідоме їх виконання всіма учасниками навчально-виховного процесу. Цих правил слід дотримуватись не тільки учням та працівникам закладів, а й іншим жителям нашої спільноти й загалом – всієї планети.

— Чи є проблеми з провітрюванням класів?
— Технічні працівники отримали відповідне доручення від керівників закладів. Є графік, за яким під час кожної перерви відбувається провітрювання, коли учні виходять для прийому їжі або просто відпочити.

— Чи вдалося впоратися з налагодженням режиму роботи закладів, пов’язаним з наповнюваністю класів?

— Станом на сьогодні кожен заклад регулює режим роботи, директори шкіл видають відповідні накази. У сільських школах трішечки простіше, адже наповнюваність класів не така велика, є можливість в окремих закладах навіть проводити уроки на вулиці. Навчання у так званих літніх чи відкритих класах запроваджено практично у кожній сільській школі, зокрема, у Новопольській, Березівській, Білинській. Це місця, куди можна вивести один-два класи і за хорошої погоди проводити заняття на свіжому повітрі. Для міських закладів цей процес складніший, але вони використовують актові зали, кімнати, де раніше не було занять, для того, щоб роззосередити учнів. Заняття проходять за класною системою, аби учні різних класів не перетиналися й не контактувати у цих приміщеннях. І тільки окремі уроки, такі як інформатика, хімія, фізика, проводяться за кабінетною системою, бо інакше не можна.

Leave a Reply