ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Минулий рік для Піщанської сільської ради відзначився прийняттям низки важливих рішень. Одне з них – об’єднання кількох сільрад в одну громаду. Про це та про інші події – у розмові нашого кореспондента з Піщанським сільським головою Володимиром ГЕРБЕНСЬКИМ.

— Володимире Дмитровичу, чим запам’ятався минулий рік?

— Найголовніша подія року – прийняття рішення про об’єднання навколишніх сіл в одну громаду. Наша сільська рада стала ініціатором об’єднання в територіальну громаду сіл Гербіне, Пужайкове, Савранське, Шляхове, Ракулове, Кринички та Шумилове з територіальним центром у Піщаній. Цю ініціативу підтримали всі сільські громади і Піщанську територіальну громаду схвалено на рівні Кабміну.

— Процес об’єднання – непростий та доволі тривалий. Тому сільські ради продовжують виконувати свої функції, але вже з «прицілом» на спільне майбутнє…

— Так. І головною для нас, як і торік, є робота над виконанням першочергових завдань, зокрема, над формуванням та наповненням сільського бюджету. Розвиток громади напряму залежить від наявності коштів. Ми розуміємо, що тільки при достатньому фінансуванні можна втілювати в життя плани та задуми з виконання програми соціально-економічного розвитку. Сільрадою ведеться велика робота над наповненням сільського бюджету. Тому маємо результат: доходну частину загального фонду бюджету виконано на 112,3 відсотка. Багато залежить й від розробки та ухвали ефективних рішень щодо соціально–економічного та культурного розвитку села. Минулого року відбулося 13 пленарних засідань сесій, під час яких депутатами прийнято 107 рішень.

— Саме прийняття ефективних рішень стало запорукою успішної участі в обласному конкурсі сільських рад на кращий санітарний стан та благоустрій території?

— Так. До такого конкурсу за один день не підготуєшся. Тут потрібна системна робота у багатьох напрямках. Одним з великих об’єктів 2019-го року став дитячий майданчик в центрі села, створений за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідно до програми соціально-економічного розвитку також проведено ямковий ремонт доріг комунальної власності: вулиць Миру та Пушкіна (вирівнювання, щебінь, грейдерування), ділянок по вулиці Чайковського (до Вишневої), доріг у напрямах сіл Берізки та Гербіне; розчищено узбіччя центральної дороги в напрямку до райцентру та на вулицях села. В Піщанській ЗОШ І-ІІІ ступенів завершено роботи із заміни вікон та дверей, здійснено поточний ремонт. Капітально відремонтовано приміщення лікарської амбулаторії, зокрема, утеплено фасад, опущено стелі, перекрито дах, відремонтовано дві кімнати для денного стаціонару тощо. В будинку культури відремонтовано вхід та малу залу. Придбано ліхтарі (в тому числі – на сонячних батареях) та електричні лампи для вуличного освітлення, що дозволило продовжити встановлення лінії вуличного освітлення, зокрема, по вулицях Миру та Пирогова. На південному кладовищі встановлено нові ворота, проводяться роботи з благоустрою території північного цвинтаря.

— На що спрямували кошти, отримані за перемогу?

— Кошти, одержані за перемогу, – приємний бонус, який ми витратимо на забезпечення матеріально-технічної бази сільської ради. Загалом такі рішення приймаються не сільським головою, а депутатами. Мій голос лише один з них.

— Які з рішень є такими, що не втрачають пріоритетності й у 2020-му році?

— Найбільш важливим було прийняття двох програм, що дозволяли вирішити проблеми із забезпеченням питною водою та відновленням пожежної охорони в селі. Завдяки нашим спільним діям з головою районної ради Олексієм Пантілєєвим та депутатом райради Ігорем Зайцем, які балотувалися від нашого округу, вдалося добитися фінансового забезпечення цих програм. Довгоочікуваний проєкт –водопровід. Це був одним з пунктів моєї передвиборної програми. Відповідно до програми «Питна вода Піщанської сільської ради на 2019-2020 роки» минулого року було виготовлено проєктну документацію, виділено кошти з районного бюджету в сумі 300 тисяч гривень (загальна сума проєкту -1 мільйон гривень). Центральна лінія вже проведена, продовжується робота з приєднання до провулків. Розпочаті роботи тривають й у 2020–му за рахунок спільного фінансування з сільського та державного бюджетів. Ще один пункт моєї програми – пожежне депо. Через значну віддаленість Піщаної від пожежної частини в Балті це питання є дуже актуальним для нас. У рамках програми «Забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на період 2019-2020 років» утворено місцеву пожежну охорону, проведено капітальний ремонт автомобіля та приміщення пожежного депо. Відкриття заплановане на поточний місяць.

— Які проблеми найбільше турбували піщанців минулого року?

— Торік до сільради надійшло 266 звернень мешканців села, в тому числі – 208 письмових та 58-усних. На кожне з них ми надавали обґрунтовані відповіді, діючи в межах законодавства та забезпечуючи конституційне право кожного з тих, хто звертався. В окремих випадках звернення розглядалися з виїздом на місце, за участі депутатів сільської ради, а також посадових осіб, які безпосередньо відповідають за вирішення того чи іншого питання. З аналізу звернень можу сказати, що більшість з них стосувалась земельних питань, соціального захисту, житлового господарства. Крім цього велась робота з оформлення документів на пільги з придбання твердого палива та скрапленого газу 255 пільговикам, серед яких є учасники та інваліди Другої світової війни, вдови, учасники бойових дій, пенсіонери, багатодітні сім’ї. Понад 200 мешканцям села надано допомогу в оформленні субсидій. 10000 гривень виплачено з бюджету сільської ради на поховання одиноких громадян. Воїнам АТО та прикордонникам надано матеріальну допомогу на загальну суму 62000 гривень.

— Що вважаєте важливим в організації діяльності сільської ради (так, щоб «спроєктувати» в майбутньому на ОТГ)?

— Дуже важливою є робота постійних депутатських комісій. Саме вони охоплюють всі основні сфери діяльності ради та життя громади. Крім того, вони контролюють роботу депутатів сільради, враховуючи зауваження та пропозиції, висловлені мешканцями села на адресу органу місцевого самоврядування, а також – виконання доручень, даних депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

— Депутати вже звиклися з обов’язковістю електронного декларування?

— Так. Минулого року ця кампанія була успішно завершена. Працівники сільської ради при потребі надавали допомогу депутатам, аби вони своєчасно задекларувались. Сподіваюсь, що при заповненні електронних декларацій за 2019 рік не будуть виникати ускладнення та процес пройде ще активніше і швидше.

— Без чого неможлива робота сільського голови?

— Без підтримки жителів села, всієї громади. Завдяки цій підтримці проводяться роботи з благоустрою, наведення належного санітарного стану (в тому числі – в рамках щорічного 2-місячника). Жителі села наводять лад біля своїх будинків. За кожною організацією закріплена територія, прибираються зона відпочинку біля водойми, сільські кладовища, узбіччя доріг, паркові зони. У зимовий період розчищаються вулиці від снігу тощо.

— Після того, як відбудуться вибори до Піщанської ОТГ, статус сільського голови стане іншим. У вас сьогодні є можливість підсумувати свою діяльність у якості керівника сільської громади.

— Хочу наголосити, що за період перебування на посаді сільського голови було, є і буде тільки одне бажання: працювати для людей, для покращення їх добробуту, на благо нашої України, її інтересів. Я вдячний за підтримку, взаєморозуміння та співпрацю всім працівникам та депутатам сільської ради, членам виконавчого комітету, аграріям, працівникам бюджетних установ та сільським активістам. Сільська рада і в подальшому покладає надію на вашу підтримку і допомогу у виконанні намічених завдань та планів. Хочу також подякувати за співпрацю депутатам районної ради, голові ради Олексію Пантілєєву, завдяки яким вирішуються чимало проблемних питань не тільки на рівні району, а й обласному та державному. Окремі слова вдячності – жителям села за належну оцінку моєї праці, постійну підтримку, спільну ефективну роботу та порозуміння. Запевняю, що намагатимусь і надалі залишатись для вас відкритим, простим і доступним для вирішення всіх нагальних проблем. Бажаю усім нам миру, щастя, міцного здоров’я.

Бесідувала Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply