Родився в Пасицелах, в Левадівці він жив, в усіх містах і селах він усмішку лишив –

це слова з пісні на слова Василя Кравчука про нашого славного земляка , поета – сатирика і гумориста Степана Івановича ОЛІЙНИКА.

Пора квітнева рання нагадує, що разом з його днем народження традиційно прийшов у наш край фестиваль “Степанова весна “. Вчора відбулося вшанування пам’яті поета, зокрема, в школі- ліцеї №1, сьогодні, у четвер, – в педагогічному коледжі з участю самодіяльного народного козацького хору “Будьмо”. Завтра заходи в рамках програми фестивалю плануються в Одесі.У суботу прибудуть до Балти донька Степана Івановича Леся Степанівна Олійник, народні й заслужені артистиУкраїни Ігор Чепіль, Анатолій Демчук, Лариса Дедюх, лауреати літературної премії ім. С.І.Олійника Віра та Пилип Юрики з м.Запоріжжя , цьогорічні лауреати Леонід Куций з Вінниці й Василь Савчук з м. Бережани , члени Олійниківської родини з м. Одеси.

Зустріч з ними очікується в Балтському історичному музеї о 12 год. 30 хв., потім – в Пасицелах. У неділю гостей традиційно прийматиме Левадівка Миколаївського району.

Як завжди масовим був конкурс на краще виконання творів С.І.Олійника в навчальних закладах району та підсумковий в історичному музеї ( директор Петро Ткач), який перетворився на справжнє свято гумору. Натхнення учасникам додав своїм співом самодіяльний народний козацький хор “Будьмо” ( керівник Василь Віхренко).Голова журі конкурсу Таїсія Крисько прочитала присутнім оповідання С.І.Олійника “ Альоша” та диптих Пилипа Юрика “Дояр” і “Ваші права”.

Leave a Reply