Розвиток інфраструктури об’єднаної громади: ремонт доріг залишається пріоритетом на 2017 рік

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В ДІЇ
Розвиток інфраструктури об’єднаної громади: ремонт доріг залишається пріоритетом на 2017 рік
Балті, що має значний транспортний потенціал, через яку проходять дорожні артерії у чотирьох напрямках, довгий час годі було й мріяти про капітальний ремонт шляхів. Це питання через відсутність коштів не зрушувалось з місця роками. І лише завдяки впровадженню реформ з децентралізації міська рада, нарешті ,отримала фінансову можливість запустити механізм позитивних змін з оновлення дорожньої інфраструктури центру об’єднаної громади.

Рішенням депутатів частину отриманої державної інфраструктурної субвенції було спрямовано на капітальний ремонт найбільш зруйнованих ділянок вуличних доріг міста. Проведення робіт під особистим контролем тримали міський голова Сергій Мазур та спеціалісти відділу житлово-комунального господарства міської ради. Задля технічного нагляду залучили незалежного інженера технагляду з м. Одеси Олексія Бурлакова.

Роботи тривали до кінця минулого тижня. Результат: майже 4450 кв. м капітально відремонтованих ділянок з використанням сучасних технологій по вулицях Плотницькій-Свердлова (від Кузнецької-Ткаченка до Івана Франка), Кузнецької (від Любомирської-Котовського до Плотницької), Уварова (від Ярославської до будинку по Уварова,19).
Вперше за історію вуличних ремонтів задля захисту дорожнього полотна від руйнування узбіччя було укріплено щебенево-гравійною сумішшю. По вулиці Плотницькій облаштовано водоскидні споруди для відведення дощової води з проїжджої частини, яку раніше постійно заливало. Водостічні споруди облаштовано по вул. Уварова.

Майже 840 кв.м дорожнього полотна капітально відремонтовано й на перехресті вулиць 30 років Перемоги та Ярославського.
Фінансування робіт відбувалось прозоро та відкрито з використанням електронної системи закупівель Prozorro, тож отримати необхідну інформацію можуть всі бажаючі.
Дуже важливим є також те, що по вулиці 30 років Перемоги спеціально залишено частину унікального дорожнього покриття – бруківку, як елемент історичного минулого Балти.
– Ми використовуємо новий формат роботи, пов’язаний з капітальним ремонтом доріг: повинні бути сучасна техніка, сучасне обладнання і, головне ,– якість, – пояснив міський голова Сергій Мазур.
За його словами, ремонт доріг залишатиметься пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку громади й у наступному 2017 році. Обговорення цього питання вже відбулося як на обласному, так і на державному рівнях.
– Після того, як буде прийнято бюджет держави, ми будемо розуміти, який обсяг фінансування можемо отримати. На 2017 рік маємо два пріоритетних напрямки для виконання ремонтних робіт: зруйновані дороги у бік Подільська та Кодими. Службою автомобільних доріг підготовлено відповідну проектно-кошторисну документацію. Я вже передав ці документи Прем’єр-міністру з проханням розглянути та включити до плану на 2017 рік, – розповів Сергій Мазур.
Щодо запланованого до кінця поточного року, міський голова запевнив: «Якщо погодні умови дозволять підрядникам працювати, то до кінця року ми також виконаємо своє зобов’язання перед людьми щодо завершення ремонту дороги у напрямку Балта–Криве Озеро.

У ці дні триває проведення робіт з грейдерування вулиць без твердого покриття в деяких селах громади.З допомогою техніки ТОВ «Агро-Нива» завозиться пісок на узбіччя доріг села Борсуки.

  • Людмила ШЕЛИХ.
  • Leave a Reply