РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЯ МІСЬКРАДИ

Незважаючи на велику кількість земельних питань у порядку денному, сесія міської ради проходила спокійно. З усіх запропонованих проєктів рішень тільки одне (спірне), яке стосувалось виділення земельних ділянок мешканцям Оленівського та Кармалюківського старостинських округів, не було прийнято .

З цього питання виступив депутат Олександр Радзілевич. На його запитання відповіла заступник керівника Котовської місцевої прокуратури, радник юстиції Тетяна Ковальчук, яка виступала зі звітом про стан законності на території Балтського району, вжиті прокуратурою заходи щодо її зміцнення та результати діяльності за 2019 рік.

Загалом на сесії розглянуто 87 питань, більшість – пакетним голосуванням, адже всі вони були детально обговорені під час засідань постійних депутатських комісій. Зокрема, депутати затвердили звіт з реалізації Плану соціально-економічного та культурного розвитку Балтської ОТГ за 2019 рік та внесли зміни і доповнення до Плану на 2020 рік.

Серед затверджених на сесії також є Програма підтримки та забезпечення обороноздатності військових частин, територіальної оборони та мобілізаційної підготовки на 2020 – 2021 роки, Програма забезпечення належних умов для обслуговування платників податків Балтської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік та Програма розвитку міжнародних відносин Балтської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки.

Одними з найактуальніших рішень були затвердження Генерального плану та плану зонування села Білине й внесення змін і доповнень до бюджету ОТГ. Начальник фінансового управління міської ради Леся Паламарчук прозвітувала перед депутатами про виконання бюджету об’єднаної територіальної громади за 2019 рік. Вона зауважила, що на фоні загального невиконання державного бюджету, бюджет громади виконується. Це результат постійної роботи над його наповненням.

– Коли щоденно моніториш фінансову ситуацію по кожному підприємству, по галузі, по країні в цілому, ти маєш чітко знати, що тебе чекає в кінці місяця. Ми це робимо і виконання бюджету Балтської громади вже четвертий рік поспіль відбувається у повному обсязі щомісячно. Це говорить про те, що дохідна частина бюджету, завдячуючи платникам податків нашої території в галузях сільського господарства, промисловості, торгівлі, суб’єктів підприємництва забезпечує виконання всіх функцій і завдань по установах освіти, культури,охорони здоров’я, благоустрою тощо, – сказала вона.

За її словами, виконання бюджету громади забезпечено: по доходах – на 101,3 %, по видатках – на 99, 8 %. Доходи бюджету ОТГ становлять 287,8 мільйона гривень, з яких субвенції з державного бюджету- 67,2 мільйона або 38% ( в тому числі 8, 4 млн.грн. – інфраструктурна субвенція та 13,7 млн.грн. – субвенція на соціально-економічний розвиток, спрямована на дорожнє господарство ОТГ). Дотація становила 18,9 млн. грн. (7%). Власні доходи бюджету громади становлять 166,7 млн.грн., стосовно доходної частини бюджету – темп росту становить 13,5% , додаткові надходження – 34, 2 млн. гривень.

Чимало розглянутих на сесії питань стосувались управління комунальною власністю.

Leave a Reply