Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ: «Будь-який солідний інвестор, перш ніж вкладати кошти, цікавиться екологічним станом території та демографією»

Інфраструктурне будівництво доріг, виведення використання земель з тіні, сміттєпереробка, соціальний захист населення та захист лісів, – такі напрямки визначив як пріоритетні для вирішення найболючіших проблем півночі Одещини голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький під час свого робочого візиту до Подільського району.

     Очільник області відвідав важливі  об’єкти, в тому числі – амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах Нестоїта Куяльницької сільської та  Білине Балтської міської територіальних громад. Обидві було відкрито після  реконструкції.  Керівник також поцікавився  ходом робіт з будівництва приміщення Балтської школи №3-колегіуму та приймальних відділень КНК «Подільська міська лікарня» і «Балтська багатопрофільна лікарня», які здійснюються в рамках президентської програми «Велике будівництво».

    Спілкуючись ж представниками ЗМІ на завершення свого візиту, Сергій Гриневецький  зауважив, що головним завданням місцевої та регіональної влади, які вони ставлять перед собою, є  покращення якості життя мешканців області.  І починати, на його думку,  потрібно з вирішення екологічних проблем: переробки сміття,  покращення якості питної води та харчування.

   — Це те, що впливає на стан здоров’я людей. Бо лікування – це вже наступний етап, – зауважив він. –   Причина цих проблем полягає у відсутності серйозних інфраструктурних проєктів.  За великим рахунком ми вже втратили малі річки, ліси, лісосмуги. Якісні дороги, мости, стан території – це те, що створює привабливий екологічний та санітарно-гігієнічний стан. Тому, окрім питань, пов’язаних з президентською програмою «Велике будівництво»  (це школи, лікарні, дитячі садочки, стадіони, мости, дороги – інфраструктурні об’єкти), сьогодні є доволі серйозна проблема, пов’язана з переробкою сміття.

    Голова облдержадміністрації повідомив, що у Подільському районі вже планується будівництво сміттєпереробного заводу:

      — На території Подільської громади виділили майданчик – 1,5 гектара, де відбуватиметься процес сортування сміття, потім – його утилізація. Сьогодні одеські вчені  працюють над тим, щоб запропонувати на конкурентній основі свою сміттєпереробну установку. Це дасть можливість, окрім створення нових робочих місць,  конкурувати у цій сфері з іноземними інвесторами, які також пропонують свої послуги, – сказав, зокрема, він. – В Ізмаїлі  сміттєзвалище – у приватних руках, там навчились залучати кошти через участь в іноземних грантах. Треба  всі можливості використовувати, але якщо піде виробництво свого регіонального продукту, то  – чому б і ні?!  Повірте, будь-який солідний інвестор, перш ніж вкладати кошти, цікавиться екологічним станом території та демографією. 

Говорячи про систему медичного обслуговування, відкриття нових амбулаторій,  ремонт приймальних відділень тощо, голова облдержадміністрації позитивно оцінив результат, отриманий завдяки співфінансуванню об’єктів з місцевих бюджетів у рамках  програми державного фонду регіонального розвитку.

— Як приклад – відкриття Білинської амбулаторії. Чудовий заклад, створені всі умови, – зазначив він. – Хоча є проблеми  з кадровим забезпеченням.  Але це вже етап, який потребує спільної роботи місцевої та регіональної влади, залучення додаткових коштів для того, щоб було привабливо тут залишатись медичним працівникам з вищою освітою. В першу чергу, це – житло і достойна заробітна плата.

   Сергій Гриневецький також повідомив, що в області за президентською програмою «Велике будівництво» реконструюється 13 приймальних відділень місцевих лікарень.

  — Десять  цього року будуть повністю оснащені необхідним обладнанням. Якість робіт – на рівні того, що ми бачимо у Балтській лікарні, де все йде до завершення. У трьох лікарнях є проблеми. Особливу стурбованість викликає ситуація  в Подільську та  Березівці. Вирішив особисто подивитися, порівняти і вже на селекторних  нарадах вести предметну розмову з керівниками громад та районів. Моє  завдання сьогодні, як керівника обласної державної адміністрації, мобілізувати всі об’єднані територіальні громади, новоутворені райони  для того, щоб спільними зусиллями довести ефективність децентралізації. Вона полягає, по-перше, у економному  раціональному  використанні бюджетних коштів, по-друге, у розробці програм соціально-економічного та культурного розвитку кожної території, яка б гармонізувала з районною і регіональною програмами для того, щоб можна було звертатись до уряду, до народних депутатів з конкретними пропозиціями щодо розвитку регіону по різних напрямках.  

=================================

Медична сестра Білинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Алла Дубіна, яка до того ж має навички лаборанта, продемонструвала нові можливості напівавтоматичного гематологічного аналізатора, який дозволяє швидко отримати аналіз крові за 19-ма показниками, визначити рівень холестерину та вичислити 11 вимірювань сечі. Результати аналізів друкуються автоматично. Віднедавна амбулаторія має сучасний автомобіль, переданий закладу в рамках програми «Сільська медицина».

Наталя ТАРАСЕНКО.

Leave a Reply