Серцю миле село день народження свій відзначає

В центрі Обжилого весело й гамірно. Звучить музика, чоловіки варять юшку, любителі птахів привезли на виставку своїх красенів-улюбленців, жінки накривають столи усілякою смакотою, дехто вже зайняв зручні місця, щоб помилуватися святковою ходою односельців. І ось яскраве, велелюдне свято розпочинається. Під мелодію пісні «Україна – це ми» відкриває його чарівна дівчина-Україна.
Далі – крокують члени сільського комітету на чолі з сільським старостою Дмитром Форостяним та головою комітету Ольгою Погорілою.
У колоні – люди старшого покоління. Їхній практичний і життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм, активна громадянська позиція є взірцем для молоді.
Ви працею повагу заслужили,
Турботою та вірою в життя,
Ви людські долі світлими робили
І відкривали їм щасливе майбуття,-
лунають слова ведучих.
Звучить пісня «Мама» і в святковій колоні проходять матері з дитячими візочками. За ними, вже під мелодію пісні «Маленька країна», в святкову ходу вливаються працівники і вихованці ДНЗ «Сонечко».
Найчисленніша колона – педагогічний колектив, обслуговуючий персонал та учні Березівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеню. До її оформлення вчителі й школярі підійшли творчо. Дітки з першого, другого і третього класів назвали свою барвисту колону «Дитинство», бо воно світле і яскраве, мов сонечко, кольорове, як веселка.
Четвертокласники несуть щедрі дари осені, давши назву колоні «Урожай». Учні 5-6 класів («Символи») бережно несуть народні символи: вишитий рушник, український вінок, кетяги калини і гілки верби…
Семикласники – «Господарі». Ведучі звертаються до всіх присутніх: «Перед вами – підростаюча гідна зміна, яка вправно господарюватиме, трудитиметься на благо своїх сімей та держави».
Вслід за господарями впевнено крокують «Спортсмени»-восьмикласники, майбутні зірки світового спорту. Хлопці й дівчата з 9 класу представляють літературних героїв, яких люблять всі українці. 10-й клас оформив колону «Професії».
– І ось, нарешті, естафету у нашій демонстрації переймають найстарші школярі – одинадцятикласники, – оголошують ведучі. – Перед вами учні, які вже завтра стануть за штурвал корабля під назвою «Україна». Саме їм доведеться вести нашу державу до Європи. Тож давайте підтримаємо наше Європейське майбутнє!
Земля – то мати, що всім багата,
Земля – колиска наша назавжди,
Земля – то мудрість і освята,
Від неї – хліб, і цвіт, і всі плоди!
Під мелодію «Хліборобської величальної» колоною проходять трудівники ТОВ «Агро-Нива».
А хто працює без вихідних, завжди поспішає на допомогу тим, хто її потребує? Люди в білих халатах, працівники місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини! Як і медики, у зимову хурделицю, в літню спеку чи дощову осінню пору йдуть до сільчан листоноші. Ніхто краще працівників торгівлі не знає запитів і потреб односельців. А ось дарувати свято і гарний настрій – це обов’язок працівників культури та аматорів сцени.
На старті – колона велосипедистів, від найменших – до найстарших селян. Цей вид транспорту дуже популярний на території Березівки і Обжилого, для нього завжди горить на вулицях зелене світло. Заможніші сільчани почали масово закуповувати мопеди та скутери, молоді сім’ї – легкові автомобілі і міні-трактори та мотоблоки.
Під музику «Королева осінь» та «Свято врожаю» господарі вивели на парад прикрашені осінніми квітами і дарами осені мотоблоки: Михайло Мукан і голова вуличного комітету Леся Мойсеєва, Володимир Кондельчук і голова вуличного комітету Людмила Ярмак, Віктор Паламарчук і голова вуличного комітету Анжела Сирбу, Руслан Ротар і голова вуличного комітету Олександр Римар, господині Любов Колесник та Зінаїда Міненко, господарі мотоблоків Валерій Приступ, Анатолій Харжевський, Микола Підгаєцький, голови вуличних комітетів Євгенія Алдушина, Станіслав Коновалов, Микола Коваль. І всі їдуть на святковий ярмарок! Стецько з старостами повертається зі сватання з гарбузами. А Кайдашиха і Мотря прямо перед трибуною побили горщики і глечики. Справжній театр на колесах! Завершують ходу мисливці.
Всі її учасники, селяни й гості, які приймали цей яскравий парад, поспішають на урочистості до затишного будинку культури. Сільський староста Дмитро Форостяний, вітаючи земляків з днем села, зазначив, що ця зала ще ніколи не була такою переповненою. Зросла активність людей, зацікавленість, щоб села розвивалися, впорядковувались. Селяни охоче брали участь в різних конкурсах. Тож сільський комітет прийняв рішення про відзначення більш як п’ятдесяти жителів Березівки і Обжилого.
В конкурсі на краще подвір’я перемогли Наталія Ротар, Ірина Підгаєцька та Тимофій Олійник. Кращими квітникарками визнано Людмилу Чорну, Раїсу Недайводу і Світлану Римар. В конкурсі на кращу громадську криницю здобули першість Богдана Копчук і Галина Женська, на кращу криницю – Світлана Римар. Кращою майстринею сіл комітет назвав Ніну Джуринську.
За активну участь в організації і проведенні конкурсу «Справжній господар» грамотами й подарунками від міського голови нагороджено очільників вуличних комітетів Євгенію Равніст, Миколу Коваля, заступника голови округу №1 Любов Колесник.
Сільчан тепло привітав з нагоди свята заступник міського голови з гуманітарних питань Валерій Желіховський. Цікавий концерт підготували учасники художньої самодіяльності будинку культури. Порадували своїми виступами народний самодіяльний козацький хор «Будьмо» і танцювальна група «Балтської зірочки».
Свято, до якого готувалася кожна сільська родина в Березівці та Обжилому у складі об’єднаної територіальної громади, завершилося. Водночас дано старт новим досягненням у благоустрої, трудовим перемогам і спортивним рекордам.
Наш кор.

  • Leave a Reply