Сесія міської ради: «ніжне» ставлення до інвестора, перевиконання бюджету, боротьба за гендерну рівність…

Депутати міської ради, 43-я сесія якої відбулася позавчора, не виявили бажання розглянути питання про надання ТОВ «ГАРБІС» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та експлуатації об’єктів енергогенеруючого підприємства (вітряків).
Перший заступник міського голови Едуард Рабінович пояснив механізм передачі кількох земельних ділянок в довгострокову оренду терміном на 49 років та закликав присутніх уважно ставитись до потенційних інвесторів і дати їм можливість інвестувати в економіку громади. За його словами, представник ТОВ «ГАРБІС» повідомив про намір реалізувати проект з розміщення п’яти вітрогенераторів потужністю 4,5 МВт кожен. За розрахунками, прямі надходження до бюджету становили б 0,5 млн. гривень на рік. Крім того, на період будівництва об’єктів планується працевлаштувати до 30 осіб, для обслуговування вітряків потрібно створити 10 робочих місць.
– Треба дуже «ніжно» ставитись до інвестицій, які заходять в громаду. Тепер в країні період, коли приймаються євроінтеграційні закони, що роблять жорсткішими екологічні вимоги, – сказав Едуард Рабінович. – Ніхто не очікував прийняття та введення в дію Закону «Про стратегічну екологічну оцінку». Тепер Генеральний план міста, який ми могли вже через місяць затвердити на сесії, має пройти стратегічну екологічну оцінку. А це – додаткові чималі кошти з бюджету громади. Чим далі, тим більш жорсткішим стає законодавство. Якщо зараз не дозволимо будівництво вітряків, то, скоріш за все, ми цей проект «поховаємо». Ми думаємо не тільки про нашу громаду, а про енергонезалежність всієї країни. Перехід на альтернативні джерела енергії – це стратегічний напрямок розвитку енергетики.
І все-таки народні обранці залишили питання на доопрацювання. Скоріш за все його винесуть на наступну сесію.
Розгляд питань порядку денного розпочався з прийняття рішення про дострокове припинення повноважень депутата міськради Людмили Шептухи та визнання обраним наступного за черговістю кандидата в депутати Василя Стрільця. У зв’язку зі зміною статусу, нового депутата вивели зі складу членів виконкому.
Порадував звіт начальника фінансового управління Лесі Паламарчук про виконання бюджету об’єднаної територіальної громади. Так, станом на 1 листопада 2018 року загальний фонд виконано на 108,1 відсотка (додатково отримано 7млн. 106 тисяч гривень), що дозволило внести відповідні зміни до видаткової частини бюджету.
Реагуванням на депутатський запит депутата Тетяни Соколової щодо неправомірного підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення було створення відповідної робочої групи, яка вивчила це питання. Після заслуховування результатів її діяльності, депутатський запит Тетяни Соколової було взято до відома. А керівникові КП «Балтаводоканал» рекомендовано активізувати роботу щодо встановлення лічильників води абонентам, у яких відсутні вузли обліку; удосконалювати роботу щодо контролю за фактично використану питну воду в літній період у абонентів без вузлів обліку та забезпечувати прозорість під час формування тарифів на водопостачання та водовідведення.
У зв’язку з необхідністю забезпечення участі спортсменів об’єднаної територіальної громади у змаганнях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів було внесено зміни до Програми розвитку фізичної культури і спорту Балтської ОТГ на 2018-2020 роки.
Депутати своїм рішенням
схвалили участь КП «Балтаводоканал» у співзасновництві ТОВ «Балтська сонячна електрична станція» з 5% часткою у статутному капіталі. Директора КП «Балтаводоканал» Сергія Коновала наділено правом представляти інтереси підприємства у загальних зборах ТОВ «Балтська сонячна електрична станція» та підписати Протокол, Статут й інші документи, необхідні для проведення державної реєстрації Товариства.
На сесії також затверджено у новій редакції Статут КУ «Балтський інклюзивно-ресурсний центр». Центр створений з метою допомогти дітям з особливими освітніми потребами отримати якісну освіту та жити повноцінним суспільним життям.
Більшість із понад сорока питань порядку денного було прийнято пакетним голосуванням.
Наприкінці засідання секретар міської ради Тетяна Матлашевська зробила кілька повідомлень. Зокрема, про те, що головою фракції політичної партії «Опозиційний блок» в Балтській міській раді обрано Івана Куницького.
Крім того, прозвучала заява, що депутати Оксана Татаровська, Ольга Безсмертна, Тетяна Стобецька, Валентина Гонтар, Тетяна Борбела, Наталія Бусько та Тетяна Матлашевська утворили депутатську групу Балтської міської ради «Рівні можливості». Метою групи є підтримка тендерної рівності та покращення становища жінок у суспільстві, у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти, професії, у праці та винагороді за неї.
– Депутатська група відкрита до приєднання інших депутатів та налаштована на співпрацю з депутатськими фракціями, органами державної влади, громадськими організаціями задля об’єднання зусиль законодавчої і виконавчої влади та громадського сектору щодо протидії домашньому насильству і торгівлі людьми, – зауважила Тетяна Матлашевська.

Наш кор

Leave a Reply