Сесія міськради: від бюджету до розвитку альтернативних енергетичних джерел

На пленарному засіданні 44-ї позачергової сесії Балтської міської ради сьомого cкликання розглянуто 10 питань.
Першим депутати затвердили план діяльності міськради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік (інформував начальник відділу економіки та інвестицій Олександр Мараєв).
Заслухавши головного спеціаліста сектору соціальної політики Наталії Гогу, депутати внесли зміни до Програми соціальної підтримки населення Балтської ОТГ на 2018 – 2020 роки «Захист і турбота», зокрема, визначивши суми орієнтовних обсягів фінансування для відшкодування вартості пільгового проїзду на міжміських маршрутах загального користування залізничним транспортом (на 2018 рік – 300,0 тис.грн; на 2019 рік-322,2 тис.грн; на 2020 рік- 354,4 тис.грн.).
Не обійшлося й без змін та доповнень до бюджету громади. Про необхідність їх внесення доповіла начальник фінансового управління Леся Паламарчук. За її словами, питання змін та доповнень стосується 5 мільйонів гривень державних цільових коштів, які надійшли відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України на капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць в м. Балта; 80 тисяч офіційних трансфертів з державного бюджету- на відшкодування лікарських засобів окремим категоріям громадян (через головного розпорядника коштів – комунальне некомерційне підприємство “Балтський ПМСД”). Депутатами також враховано клопотання відділу освіти щодо необхідності утримання кількох штатних одиниць кочегарів та охоронників у зв’язку з прийняттям на баланс міської ради майнового комплексу спеціалізованої школи-інтернату №2.
Іншим своїм рішенням депутати передали основні засоби, необоротні матеріальні активи школи-інтернату в оперативне управління на баланс НВК «Балтська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 3 – колегіум». За словами начальника комунального відділу Валентини Храпенко, всі члени колективу школи-інтернату №2 за процедурою попередження 12 грудня звільняються, тому виникла потреба забезпечення збереження майна і енергозабезпечення даного об’єкту. 13 грудня за рішенням міської ради, згідно з актом приймання -передачі об’єкт з усіма його основними засобами, мережами передається міській школі №3-колегіуму. Крім того, передаються меблі та оргтехніка для того, щоб діти могли навчатися у комфортних умовах.
У зв’язку з процедурою приєднання до комунального некомерційного підприємства «Балтський центр ПМСД» районного центру первинної медико-санітарної допомоги, на сесії затверджено статут підприємства у новій редакції. Начальник відділу охорони здоров’я міської ради Станіслав Чорний повідомив, що на даний час тривають роботи з формування передавального акту, тож Балтський центр ПМСД є правонаступником прав та зобов’язань районного центру.
Після повторного перегляду на сесії було надано ТОВ «ГАРБІС» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду терміном на 49 років для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій, розташованих на території Балтського району із земель комунальної власності: площею 0,6656 га та площею 1,5645 га. Але у проект рішення було внесено ще один пункт. Про це повідомила начальник відділу земельних відносин Наталія Крамар, яка інформувала з цього питання. Так, з метою соціально-економічного розвитку території, юридичному відділу міськради доручено розробити угоду про соціальне партнерство суб’єктів господарювання на території ОТГ і делегувати міському голові її підписання.
Рішенням сесії також в довгострокову оренду терміном на 49 років передано ТОВ «БІЛИНЕ-СОЛАР» земельну ділянку із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності загальною площею 32,3408 га для будівництва та обслуговування об’єктів енергетичної інфраструктури, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, розташованих на території Балтського району (за межами населеного пункту).
Однак розгляд аналогічного питання щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду ТОВ «Оптикон» (теж для розміщення альтернативних джерел енергії) викликав жваве обговорення серед депутатів. Головним каменем зіткнення було внесення у проект рішення пункту про розробку угоди щодо соціального партнерства. Перший заступник міського голови Едуард Рабінович та начальник юридичного відділу міської ради Тетяна Голишева пояснили, що соціальне партнерство є добровільним і виникає лише за домовленістю двох сторін, що домовляються. Підприємство або фізичний суб’єкт господарювання, який хоче розвивати бізнес, має право , але не зобов’язаний укладати угоду про соціальне партнерство. Тому незаконно виставляти подібні умови, надаючи дозвіл на виготовлення проекту відводу земельної ділянки. В результаті депутати все одно відправили питання на доопрацювання

  • Людмила ШЕЛИХ.
  • Leave a Reply