Сесія міськради: засудження агресії рф в Україні, урізання видатків та кадрові рішення

ДЕПУТАТИ Балтської міської ради на позачерговому засіданні двадцять шостої сесії прийняли рішення про засудження агресії російської федерації проти України та підтримку територіальної цілісності й незалежності нашої держави.
Всього розглянуто п’ять питань. Так, одним з ухвалених рішень надано згоду комунальному підприємству «Балтакомунсервіс» на передачу у тимчасове користування на період воєнного стану автомобіля ВАЗ – 21214, який належить громаді, для потреб однієї з військових частин Збройних Сил Украйни.

Про заходи із забезпечення життєдіяльності Балтської міської територіальної громади під час воєнного стану інформувала начальник фінансового управління Леся Паламарчук. За її словами, в умовах війни в Україні змінилися пріоритети у проведенні видатків з місцевих бюджетів. Наразі в першу чергу забезпечуються соціально чутливі потреби функціонування установ та закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, а також задоволення життєво необхідних потреб жителів територіальної громади. Враховуючи зміни у податковому, бюджетному трудовому законодавстві, з метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень щодо забезпечення безперебійного функціонування бюджетних установ на території Балтської міської ради, на розгляд депутатів було запропоновано проєкт відповідного рішення.

— Виконавчому комітету слід розробити відповідний план заходів, який стосуватиметься створення умов для своєчасного і оперативного реагування на потреби фінансового забезпечення заходів територіальної оборони, захисту та безпеки населення, функціонування бюджетної сфери в межах наявних матеріальних та фінансових ресурсів, – пояснила Леся Паламарчук. – Що цей план заходів передбачатиме? Основне те, що головним розпорядникам бюджетних коштів (керівникам установ та підприємств) слід здійснити заходи в межах власних повноважень в частині скорочення видатків по кожній галузі не менш як на 30 відсотків річних планових призначень 2022 року

— Хочу зазначити, що першого квітня 2022 року згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №401 10.1 мільйона гривень (10% від 100 млн. грн. освітньої субвенції) ми вже передали до державного бюджету. Це говорить про те, що начальник відділу освіти має здійснити відповідні заходи та разом із керівниками загальноосвітніх шкіл та юридичних осіб – дошкільних навчальних закладів привести у відповідність їх штатну чисельність в межах відповідних коштів. Хочу зазначити, що 10,1 мільйона – це зменшення, в першу чергу, всіх надбавок та доплат, які стосуються не тільки освітньої, а й усіх інших галузей, в тому числі органів місцевого самоврядування (Леся Паламарчук).

Міський голова Сергій Мазур, коментуючи сказане головним фінансистом громади, зауважив, що вже в березні його розпорядженням були зняті додаткові виплати та надбавки працівникам апарату та структурних підрозділів Балтської міської ради.

— З того фінансового ресурсу, який був знятий, жодної гривні не пішло на поточні та капітальні видатки. Значні фінансові ресурси спрямовано на потреби Збройних Сил України, – пояснив він.
Висловивши вдячність представникам бізнесу, які вчасно сплачують податки, очільник громади водночас попередив, що не мовчатимуть про тих, «хто нівелює принцип порядності відносно сплати податків до місцевого бюджету».

Міський голова зазначив, що колективам закладів та комунальних установ, які фінансуються з бюджету громади (в тому числі – міської ради), рекомендовано перебування у відпустках за свій рахунок протягом одного робочого тижня (п’ять робочих днів). Все для того, щоб мінімізувати видатки бюджету у червні. Він також припустив, що у червні, залежно від фінансової ситуації, будуть розглядатися інші заходи. Не виключено, що можливе й переведення всього персоналу на дві третини робочого часу. З огляду на воєнний стан, робоче навантаження на керівництво громади залишиться незмінним: 30 робочих днів на місяць. За його словами, планується реорганізація закладів культури та бібліотек відповідно до наявного фінансового ресурсу, якого недостатньо на сьогодні для їх утримання.

— Поруч з цим у травні будуть розглядатися питання щодо часткового виділення коштів на поточні та капітальні видатки для забезпечення роботи об’єктів критичної інфраструктури. Це питання енергозабезпечення, водопостачання та водовідведення. Паралельно з цим формується матеріальний резерв для Балтських багатопрофільної лікарні та центру ПМСД та забезпечення роботи об’єктів комунальної власності, які надають комунальні послуги, зазначив Сергій Мазур та дав доручення керівникам установ і організацій відповідно до прийнятого рішення підготувати свої пропозиції до наступної сесії.

Міський голова також пояснив, що з травня відновлюють свою роботу дитячі садки. Але тільки для дітей старшої групи, аби велася їх підготовка до школи. Працюватимуть садки з 9 до 12:00 (без харчування) і лише ті, де є приміщення для тимчасового перебування дітей у разі оголошення повітряної тривоги. Прийматимуть дітей за письмової згоди батьків.

Рішенням сесії внесено зміни до структури та загальної чисельності працівників апарату міської ради. Проєкт рішення прокоментувала начальник відділу управління персоналом та організаційної роботи Алла Бадикова. За її інформацією, у зв’язку з введенням воєнного стану на території країни, згідно з розпорядженням Одеської обласної військової адміністрації та з метою реалізації державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню цих ситуацій, реагування на них, ліквідації їх наслідків та збільшення навантаження на працівників міськради, які відповідають за такі сфери діяльності, рекомендовано створення відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення зі штатною чисельністю 3 штатні одиниці. Досі цими питаннями займалася лише одна посадова особа. Депутати підтримали проєкт рішення.

На сесії також внесено зміни до статуту Балтської багатопрофільної лікарні, які дозволяють її керівництву самостійно та оперативно здійснювати кадрові рішення, без необхідності їх затвердження виконкомом міськради. За словами в.о. генерального директора лікарні Романа Кацмази, який доповідав з цього питання, такі рішення прийматимуться в межах затвердженої структури закладу, без зміни загальної чисельності працівників.

Людмила ШЕЛИХ

 

Leave a Reply