СЕСІЯ МІСЬКРАДИ: З СІЧНЯ 2022 ДІЯТИМУТЬ НОВІ СТАВКИ ПОДАТКІВ ТА ЗБОРІВ

На черговому засіданні сесії Балтської міської ради депутати розглянули всього вісім питань, більшість з яких носили чисто технічний характер і стосувалися управління земельною та комунальною власністю. Але найважливішим з прийнятих рішень було встановлення місцевих податків і зборів, які діятимуть на території територіальної громади з 1 січня 2022 року. Перед сесією це питання активно обговорювалось на засіданнях депутатських комісій, деякі запропоновані у проєкті рішення цифри, були змінені. Так, ставка єдиного податку для платників першої групи залишиться на тому ж рівні, для другої групи зростає з 11% до 20% від мінімальної заробітної плати (окрім діяльності з догляду за хворими та дітьми).
Ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для квартир, які знаходяться в сільській місцевості, зменшилася з одного до 0,5% від мінімальної заробітної плати. Ставка податку на нежитлову нерухомість суттєво зросла: було 0,2% в місті, в селі – 0,1%, прийнято 0,3% для сільської місцевості та 0,5% від мінімальної заробітної плати – для міста.

Ставка земельного податку для ведення особистого селянського господарства зросла з 0,3% до 0,5% від нормативно-грошової оцінки землі (в середньому 314 грн. за гектар). Ставка земельного податку для ведення садівництва — з 0,3% до 0,6% (в середньому 342 грн. за гектар). Також ставка земель сільськогосподарського призначення (під лісами) за пропозицією депутатів прийнято максимальна – 0,1 % від нормативно-грошової оцінки землі згідно з Податковим Кодексом.

Leave a Reply