Сесія Міськради: питання з освітньою субвенцією залишається відкритим та радісна новина для медиків з Обжилого і Гольми

59-а позачергова сесія міської ради розпочалася одразу після розширеного засідання депутатських комісій, під час якого народні обранці детального обговорили питання порядку денного.
ПРО НЕОБХІДНІСТЬ внесення змін і доповнень до бюджету об’єднаної територіальної громади на 2019 рік говорила у своєму виступі на засіданні начальник фінансового управління міськради Леся Паламарчук. За її словами, вони стосуються коштів державного бюджету, які розподіляє обласний бюджет на функціонування інклюзивно-ресурсного центру. Через відсутність коштів довелося частково фінансувати заклад за рахунок бюджету ОТГ та звертатися у відповідні інстанції.

— Відповідна сума — 247 тисяч гривень — на оплату праці педагогічних працівників центру надійшла. Отже, ми пропонуємо внести зміни до доходної та видаткової частин бюджету. Доходна частина становитиме 269, 7 мільйона гривень, видаткова — 292,7, — повідомила, зокрема, Леся Паламарчук.

Вона також зазначила, що невирішеними залишаються три основних питання. Перше — освітня субвенція 2019 року у розмірі 6,2 млн. грн. Друге — питання додаткової дотації на оплату праці технічних працівників шкіл. За ретельними підрахунками спеціалістів, потреба становить 1 млн. 879 тис. гривень. Головний фінансист громади висловила сподівання, що ці кошти таки надійдуть з обласного бюджету. Водночас вона звернулася до старост та головних розпорядників бюджетних коштів подумати над можливістю оптимізації витрат.

Серед проблемних питань, які залишаються відкритими, Леся Паламарчук назвала розмір державної освітньої субвенції на 2020 рік. Вона також коротко проаналізувала перспективи наповнення бюджету до кінця поточного року. Основні надходження очікуються від головного бюджетоутворюючого сектора економіки — сільськогосподарського.

Тому вона звернулась з проханням доаграріїв не зволікати з податковими виплатами. Адже від цього залежатиме повнота видатків на утримання бюджетної сфери.

Депутати також розглянули питання про внесення змін та доповнень до вже прийнятого раніше рішення про встановлення місцевих податків і зборів, які будуть діяти на території Балтської об’єднаної територіальної громади в 2020 році. Зокрема, це стосувалося прийняття окремої ставки земельного податку для особистого селянського господарства за межами населених пунктів (замість 1%, прийнято 0,3%).

На сесії не підтримали рекомендацію державної податкової служби в Одеській області щодо максимального підвищення (до 20% від рівня мінімальної заробітної плати) ставки податку для фізичних осіб-підприємців ІІ-ої групи. Цей вид оподаткування залишиться на 2020 рік без змін – 11%.

Зате підтримку депутатів знайшла пропозиція, озвучена начальником відділу сім’ї, молоді та спорту Наталією Товстухою.

– Одним з пріоритетних напрямків є підтримка талановитої молоді у різних сферах життя, в тому числі – в галузі спорту. У 2018 році громадою взято курс на розвиток професійного спорту і наші команди волейболісток та хлопчиків- баскетболістів беруть участь у змаганнях вищого рівня: грають у Першій Лізі. Незважаючи на те, що вони новачки, але є досить перспективними з точки зору професійних гравців,- сказала вона.- Тому з метою створення сприятливих умов для розвитку професійного спорту та мотивації спортсменів пропонується внести у програму доповнення щодо виплати грошової допомоги за участь у змаганнях Першої та Вищої ліги.

Депутати дали згоду на прийняття у комунальну власність двох автомобілів Рено Дастер – службового автотранспорту для медичних працівників, який після проходження певних процедур буде закріплений за Гольмянською та Обжильською амбулаторіями.

Також надано згоду на передачу в оренду приміщення в будівлі Балтського центру ПМСД під аптечний кіоск, який незабаром знову запрацює.

Після розгляду кількох питань щодо управління земельною власністю, депутати прийняли звернення до голови Верховної Ради України та до Прем’єр-міністра України щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади (текст публікуємо нижче).

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Балтської міської ради Одеської області до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади

Поданий Урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад.

Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, закликаємо Вас в проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:

– підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;

– встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд. грн., що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з Державного бюджету в розмірі 14,6 млрд. грн. на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

– спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;

– забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку;

– передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі не менше 20 млрд. грн. та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами OTГ та міст обласного значення.

Негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.

Leave a Reply