СЕСІЯ МІСЬКРАДИ ПРИЙНЯЛА НА БАЛАНС «РОДИНУ», АНУЛЮВАЛА ЗЕМЕЛЬНІ ТОРГИ І ПОСТАВИЛА ТОЧКИ НАД «І» В ЗАКРИТТІ ГІНЕКОЛОГІЇ

МИНУЛОЇ п’ятниці під головуванням Сергія Мазура відбулося пленарне засідання дванадцятої чергової сесії міської ради восьмого скликання. З 26 обраних депутатів були присутні 23. В роботі сесії також взяли участь очільники старостинських округів та їхні заступники, керівники структурних підрозділів міської ради, начальник Балтського відділення поліції №1 Віталій Мельниченко, представники ЗМІ. Депутати розглянули 58 питань порядку денного. Більшість з них обговорено на засіданнях постійних комісій (про надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення фермерських господарств, про надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва гаражів, для індивідуального садівництва мешканцям міської територіальної громади та ін..), тож чимало рішень приймалися пакетним голосуванням.

 З ІНФОРМАЦІЄЮ в першому питанні «Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 23 грудня 2О2О року № 48 «Про бюджет Балтської міської територіальної громади на 2021 рік» виступила начальник фінансового управління міської ради Леся Паламарчук. За її пропозицією сесія внесла доповнення до рішення— 2 мільйони 73 тисячі 3 гривні державних коштів. Вони будуть спрямовані на забезпечення якісної освіти за програмою «Нова українська школа». Зокрема, на підвищення кваліфікації вчителів, придбання сучасних меблів, комп’ютерного та мультимедійного обладнання тощо. Леся Паламарчук повідомила, що за шість місяців поточного року бюджет громади виконано на сто відсотків, проте очікуваного перевиконання через пандемію коронавірусу нема. Залишається сподіватися, що платники податків— аграрії зберуть гарний урожай сільгоспкультур, тоді матимемо перевиконання і можна буде спрямувати кошти на першочергові потреби міста і сіл.

 Депутат Ольга Лазаренко звернулася з запитанням: «Плосківчани постійно потерпають через незадовільне електропостачання та освітлення вулиць. Наше фермерське господарство заплатило понад один мільйон податку. Невже ці гроші не можна використати на вирішення цієї проблеми?». Відповідаючи на нього, міський голова сказав, що бюджет громади недоотримав близько десяти мільйонів гривень. Наслідки пандемії негативно вплинули на виконання запланованих проєктів, у тому числі по Бендзарівській школі, Гольмянській. І все ж з 1 липня міські залишки бюджету почали спрямовувати на села, з вересня масово розпочнеться ця робота.

 Депутати ухвалили рішення про визначення Немирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. академіка НАН України І.Ф.Кураса опорним закладом загальної середньої освіти, бо фактично діти з Плоского, Пасата і Перельотів уже навчаються в цьому закладі.

 Надано згоду на безоплатне прийняття в комунальну власність на баланс Балтської міської ради будівлі кінотеатру «Родина» комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж». У своєму коментарі Сергій Мазур пояснив, що для відновлення міського будинку культури потрібно близько семи мільйонів гривень, їх ніде взяти. Тож за підтримки депутатів обласної ради передача кінотеатру на баланс міської ради буде стрибком у розв’язанні проблем культурної галузі громади, яка занепадала, буде створена хороша база для відпочинку. Планується добудова двоповерхового приміщення, де передбачено, зокрема, чотири робочих кабінети для працівників будинку культури, дві роздягальні з виходом на сцену. А педколедж й надалі матиме можливість проводити в кінотеатрі свої масові заходи.

 У зв’язку з тим, що відбулися земельні торги, але нічого з наміченого не продано, депутати анулювали їх результати. На сесії також прийнято рішення про створення органу приватизації житлового фонду, що перебуває у комунальній власності міської ради; про безоплатне прийняття зі спільної власності територіальних громад області до комунальної власності Балтської міської ради та передачу на баланс комунального некомерційного підприємства «Балтський центр первинної медико- санітарної допомоги» обладнання та виробів медичного призначення (програмно- апаратного комплексу для телеметрії та телемедичного консультування); про надання дозволу на розроблення детального плану території з метою будівництва та експлуатації споруди електрозв’язку- вежі ТОВ «Лайфселл» у селі Пасат.

 Кілька питань розглянуто в розділі «Різне». Депутати прийняли до відома щомісячний звіт начальника Балтського відділення поліції №1 Віталія Мельниченка про діяльність очолюваного колективу, а також інформацію начальника відділу ЖКГ та інфраструктури міської ради Валентини Храпенко про позитивне вирішення порушеного в запиті депутата Віталія Радзілевича питання стосовно припинення водопостачання вулиць Молдавської та Залізняка у Балті . Тепер водопостачання відновлено.

 А ось порушене депутаткою Оксаною Тисячною питання про закриття гінекологічного відділення в багатопрофільній лікарні збентежило всіх присутніх. « У генерального директора цієї медичної установи чотири заступники. Чому б двох не скоротити? Це була б зарплата чотирьох медсестер! До мене щодня звертаються обурені жінки громади. Давайте шукати якісь компроміси, аби не закривалось відділення»,- звернулася вона до колег та керівництва міськради.

— Це перекручена інформація, але питання важливе, – сказав міський голова і давав на нього відповідь разом  із заступником гендиректора лікарні з медичної частини Романом Кацмазою. Говорили про зміни в комунальній установі у світлі реформи Національної служби здоров’я України. Зокрема, про омолодження кадрів, недостатнє фінансування, заробітну плату лікарів (7200 грн.) і медсестер (6000 грн.), нерівні умови в оплаті праці медпрацівників, про відповідальність і навантаження, про впровадження нового з великими труднощами, про хід ремонтів і придбання медобладнання, про ефективну роботу інсультного відділення, яке реально рятує людей, про «забиті під зав’язку» хірургію і терапію, бо їдуть люди з колишніх сусідніх районів… За словами Сергія Мазура Балтська багатопрофільна лікарня уклала договір з НСЗУ на одинадцять пакетів послуг. І там немає конкретно гінекологічно— пологового відділення, є хірургічний пакет, куди входить гінекологія ( 15 ліжкомісць, які були й раніше). Отже, жінкам нічого хвилюватися. Керівництво лікарні, завідувачі відділень, які водночас вважаються і заступниками гендиректора, прагнуть забезпечити медустанову новітнім обладнанням, щоб полегшити боротьбу за здоров’я пацієнтів: дітей, жінок, чоловіків. І все ж мер запропонував депутатам на чолі з головами постійних комісій відвідати багатопрофільну лікарню і не поспіхом, як це було досі, а ретельно ознайомитись з роботою її колективу, щоб краще розуміти стан справ, знати, яка підтримка потрібна і забезпечити правдиве інформування жителів громади.

 Міський голова звернув увагу депутатів і старост на темпи вакцинації в громаді, а також на те, що з вересня поточного року НСЗУ запроваджує електронні лікарняні листи замість паперових. Це значить, що у сімейних лікарів не буде можливості їх відкривати працівникам бізнесу, бюджетних та комунальних установ, якщо не буде укладено з ними декларацій.

Тетяна АЛЕКСЄЄВА

Leave a Reply