СЕСІЯ РАЙРАДИ: об’єднання центрів ПМСД, крок до початку ремонту доріг в районі

Сесії районної ради сьомого скликання вже традиційно розпочинаються та завершуються виконанням Гімну України, що, безперечно, налаштовує депутатів на розгляд питань з думкою про своїх виборців.  Ось і цього разу на засіданні чергової 32-ї сесії ради народні обранці заради інтересів мешканців району прийняли рішення про реорганізацію шляхом приєднання комунального підприємства «Балтський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» до комунального некомерційного підприємства «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги»  Балтської міської ради Одеської області. З короткою інформацією з цього питання виступила заступник голови райдержадміністрації Ірина Балагула. За її словами, перш ніж виносити таку пропозицію на розгляд депутатів, було глибоко проаналізовано стан первинної медико-санітарної  допомоги в районі (кадрове, фінансове та матеріальне забезпечення).

     – Після цілого комплексу – аналізу, пошуків лікарів для вирішення кадрового питання тощо –  ми дійшли  висновку: для того, аби мешканці району отримували якісні послуги, аби не було диспропорції у  наданні послуг первинної медичної допомоги мешканцям міської територіальної громади і районної,  є необхідність вирішити це питання шляхом об’єднання центрів ПМСД, – сказала вона і зазначила, що у разі підпорядкування Балтському центру первинної медичної допомоги, всі амбулаторії та фельдшерські пункти на територіях сільських рад будуть працювати у звичному режимі.

     Після активного обговорення депутати вирішили внести зміни до Програми соціально-економічного та культурного розвитку  району на 2018 рік, які стосувалися  виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації на середній та поточний ремонт автомобільних доріг в межах території Балтського району: Р-71 (в напрямку Ананьєва) та Р-54 (між Балтою і Пужайковим,   в напрямку Саврані).  За словами  завідувача сектору економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації Едуарда Пухальського, який інформував  з даного питання, виготовлення проектно-кошторисної документації  виконуватиметься на умовах співфінансування з районного бюджету та сільських рад на загальну суму 534,581 грн. Очікуваний результат – забезпечення безаварійного руху транспорту.

    Всі ці питання неодноразово розглядались на  засіданнях постійних депутатських  комісій. Тож Програму «Підтримки органів виконавчої влади у Балтському районі Одеської області на 2018-2019 роки» було затверджено без зауважень,  так само внесено зміни та доповнення до програм захисту інформації відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації на 2018 рік і розвитку  фізичної культури та спорту в Балтському районі на 2018- 2020 роки

     На сесії також було заслухано звіт  начальника фінансового управління райдержадміністрації Миколи Назарика про виконання районного бюджету за І півріччя 2018 року. Так, за його словами, доходи районного бюджету за  I півріччя 2018 року становлять   94 037 440 грн. Уточнені планові показники  загального та спеціального фондів  за  І півріччя  2018 року  виконано на    98,9 %.

     Доходи загального фонду районного бюджету (без урахування трансфертів) виконано на 117,78%  (становлять 3 433 902 грн.). Темп росту порівняно з 2017 роком – 127 %.

       Видаткова частина районного бюджету Балтського району з урахуванням трансфертів за звітний період виконана на 94,1 % до планових призначень.

      Заборгованості по заробітній платі з нарахуваннями, по оплаті енергоносіїв, продуктів харчування для освітніх закладів та лікарні, медикаментів станом на 01.07.2018  немає.

        Інформацію Миколи Назарика депутати взяли до відома, а також внесли зміни та доповнення до  бюджету на 2018 рік у зв’язку з надходженням коштів з обласного бюджету цільового призначення: на відрядження вчителів Нової української школи, на придбання дитячого майданчика в с. Плоске, на встановлення пам’ятників Т.Г.Шевченку в Ракуловому та Чернечому, на облаштування зупинок в с. Плоскому.

    Про реагування на депутатські запити депутатів Любові Комар та Валерія Муля доповіла член секретаріату райради Олена Драганюк, зачитавши відповіді на них від компетентних органів. Так, знову йшлося про недопущення незаконного вирубування дерев, а також про можливість фінансування ремонту доріг з обласного бюджету та встановлення комплексів габаритно-вагового контролю на території району. Зокрема, з відповіді заступника голови облдержадміністрації зрозуміло, що за рахунок коштів з перевиконання митних платежів передбачено розробку проектно-кошторисної документації на поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-71 «Одеса-Іванівка-Ананьїв-Піщана-Хащувате-Колодиста-Рижавка», а питання самого ремонту буде розглянуто при формуванні робіт на наступний рік в межах наявного фінансування. Наразі також неможливо влаштувати пункт габаритно-вагового контролю через недостатню кількість комплексів.

   Питання щодо вирубки дерев на територіях сіл Білине та Пасицели  ведеться досудове розслідування у кримінальному провадженні. �Y&?��

Leave a Reply