Сесія райради: синицю упустили, а журавля не впіймали…

Питання співфінансування міської багатопрофільної лікарні з районного бюджету палко обговорювалось спочатку під час спільного засідання постійних депутатських комісій районної ради. З відповідною інформацією виступив начальник фінансового відділу райдержадміністрації Микола Назарик, запропонувавши розподілити на ці цілі 800 тисяч гривень, виділених раніше на придбання апарату ШРЛ. У обговоренні питання також взяли участь голова райдержадміністрації Віталій Лабуш, міський голова Сергій Мазур та начальник фінансового управління міської ради Леся Паламарчук.

Зміна системи фінансування, коли кошти надходять за договором з Національною службою здоров’я України тільки за надані послуги (формула – «кошти йдуть за пацієнтом»), поставила під загрозу виплату заробітної плати медпрацівникам лікарні. Адже в умовах карантину тут надається допомога переважно ургентним хворим і обійтися лише фінансуванням потреб на комунальні послуги, харчування, медикаменти тощо з міського бюджету вже не виходить. До того ж кошти на боротьбу з корона вірусом з державного бюджету надходять до лікарень першої хвилі, Балтська до них не належить. Але тут є лікарі, які щоденно стикаються із небезпекою, не виходячи з лікарні. Саме їм вирішено збільшити заробітну плату, але за рахунок коштів з місцевих бюджетів. Тому депутати районної ради разом з фінансистами від міської ради та райдержадміністрації намагалися дійти згоди у цьому питанні вже під час сесії, яка розпочалася одразу після засідання комісій.

Районний бюджет – не гумовий. Для того, щоб винайти додаткові резерви для співфінансування потреб лікарні, крім запропонованих 800 тисяч гривень, потрібно обговорити це питання ще й з сільськими радами. Тому, реагуючи на деякі пропозиції, голова районної ради Олексій Пантілєєв зауважив: «Зараз у нас синиця в руках, а ви пропонуєте голосувати за журавля в небі».

Думки розділились і результати голосування за висунуті пропозиції – теж. Отже, у підсумку, рішення про виділення коштів для Балтської багатопрофільної лікарні не прийнято.
Очільник району Олексій Пантілєєв з сумом констатував:
— Зрозуміло, коли депутати голосують проти проєкту рішення, але при цьому висловлюють свої пропозиції. Зрозуміло, коли не підтримують один з варіантів, бо відстоюють інший. Але коли просто не голосують за жодну з пропозицій, при цьому не вносячи своїх поправок , – ситуація для нас нова. В результаті зміни до бюджету не прийняті, бюджетні організації чекають наступної сесії. У тому числі Балтська лікарня, яка, на жаль, залишилась без додаткового фінансування.

Інші питання, розглянуті на сесії, носили технічний характер. Частина з них була пов’язана із затвердженням статутних документів комунальних установ у новій редакції та проєктів землеустрою щодо встановлення меж сіл на територіях Плосківської. Гербінської, Чернеченської та Сінненської сільрад.
Рішенням сесії призначено керівником районного центру з обслуговування закладів освіти Наталію Цегельну, а тимчасово виконуючою обов’язки керівника терцентру соціального обслуговування населення – Наталію Медвідь.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply