Сесія райради: ЦРЛ змінить власника

НА ПОЧАТКУ 42-ї сесії райради VII скликання, що відбулася 12 грудня, голова Балтської районної виборчої комісії Олена Філімончук інформувала присутніх про визнання обраним депутатом районної ради від Балтської районної партiйної органiзацiї Пapтiї Сергiя Тiгiпка «Сильна Україна» Юрія Гозуна (замість вибулого Ігоря Гогу).
Депутати також внесли зміни до районного бюджету, розподіливши додатково отримані кошти. За словами начальника фінансового управління РДА Миколи Назарика, який інформував з даного питання, перевиконання районного бюджету за 11 місяців становило 1 млн. 165 322 грн., до розподілу пропонувалось понад 411 тисяч гривень. З них – кошти на утримання об’єктів соціальної сфери, відшкодування витрат на лікування хворих, пільговий проїзд тощо. Зокрема, 33 тис. грн. – на умовах співфінансування (10%) виділено на придбання телемедичного обладнання для Піщанської сільської амбулаторії. Розподілено й цільові надходження з бюджетів сільських рад для ФАПів та шкіл (ремонт, придбання обладнання тощо), а також Балтської ОТГ – для центральної районної лікарні (345 тисяч грн.).

За рахунок зекономлених районною радою коштів, 300 тисяч гривень піде на проведення водопроводу в Піщаній. Також Піщанській сільській раді передано 150 тисяч, що надійшли з обласного бюджету за призове місце у конкурсі на кращий благоустрій та санітарний стан.

Депутати взяли до уваги звіти керівників комунальних установ районної ради (районних центрів з обслуговування закладів освіти та культури, КП «Техінвентаризатор» і трудового архіву) про їх діяльність.

В роботі пленарного засідання, окрім депутатів районної ради, взяли участь голова райдержадміністрації Роман Кацмаза, міський голова Сергій Мазур, депутат Одеської обласної ради Михайло Лазаренко, керівники структурних підрозділів РДА, працівники виконавчого апарату районної ради, представники ЗМІ.

ЗНАКОВИМИ стали рішення щодо передачі в управління міській раді центральної районної лікарні та чималої кількості комунального майна, розташованого на території Балти (в тому числі – приміщення стоматполіклініки та комплексу будівель колишнього протитуберкульозного відділення ЦРЛ).

Як пояснив голова районної ради Олексій Пантілєєв, більшість з будівель, що передаються до Балтської громади, потребують капітального ремонту і чималого фінансування. Тому немає сенсу триматися за ці об’єкти, аби тільки рахувалося в районній раді якесь нерухоме майно. До того ж, є відповідні вимоги законодавства: рішення про передачу об’єктів, розміщених на території Балтської ОТГ, мало б прийматися ще у 2015 році.
У зв’язку зі змінами у територіальному устрої району (рішення деяких сільських рад щодо об’єднання в ОТГ), районна рада не зможе утримувати й центральну районну лікарню. Саме цим пояснюється рішення про передачу закладу в управління міській раді. На обслуговування мешканців району зміна власника цього медичного закладу не вплине.

Leave a Reply