Снігові сюрпризи напередодні Водохреща

Сьогоднішній снігопад сподобався балтянам: незважаючи на поривчастий вітер, деякі незручності, не завжди вдалі спроби утриматись на ногах, вони, посміхаючись, вітали один одного з наступаючим святом. Чимало було тих, хто із задоволенням відкидав сніг лопатою.

Однак великий сніг разом із казковими прикрасами ніс із собою й загрозу для життя та здоров’я людей. Так, з даху школи мистецтв прямо на тротуарні доріжки з обох боків будівлі обвалилися брили снігу. На щастя, ніхто не постраждав. Віття дерев попригиналися під важким сніговим «одягом», ризикуючи обломитися. У парку під вагою снігу таки обломилось дерево, тут стало небезпечно ходити.
Не весело було комунальникам, які з третьої години ранку вже працювали, розчищаючи головні магістралі міста та тротуари від заметів.

– Ситуація дуже важка. Мокрий сніг не припиняється. Люди вже більше 12 годин безперервно працюють, по 5-6 разів повертаючись на місця де, вже розчищали сніг. Працюють переважно на основних магістралях міста та в центральній його частині. Траса на Кодиму та Криве Озеро – проїзна. На Котовськ та Вінницю поки не розчистили: техніка не справляється з навантаженням. Працюють 6 тракторів та комбінована дорожня машина МАЗ, яка розчищає і одразу може посипати автошляхи протиожеледними сумішами (але це марна справа за сильного снігопаду!). На розчищенні тротуарів задіяно 2 снігоочисні машини, – пояснив ситуацію заступник міського голови з питань ЖКГ Федір Молодець.

За його словами, найбільшу увагу комунальники приділяють розчищенню дороги, що веде до лікарняного комплексу. Аби уникнути несподіванок, до пологового відділення у “добровільно-наказовому” порядку вже завезли вагітних, які мають “ось-ось народжувати”. Крім того, є домовленість з лікарнею та відділенням швидкої допомоги про те, що у разі потреби на допомогу буде виїжджати снігоочисна техніка, аби спільними зусиллями доставляти людей з різних куточків району до ЦРЛ.

Значну допомогу у розчищенні автошляхів в селах надають фермери.

Федір Молодець також повідомив, що сніг має припинитись ввечері, тож у комунальників буде три дні до понеділка, аби підготуватись до наступного снігопаду, який, за прогнозом може статися у понеділок.
За повідомленнями, які надходили до міської ради та райдержадміністрації протягом дня, в деяких населених пунктах району пошкоджені лінії електромереж. Тому роботи додалося й РЕМу. Виїзні бригади підприємства працюють на місцях, поступово відновлюючи електропостачання.

Дорогами міста постійно здійснювала патрулювання поліцейська машина, правоохоронці були готові оперативно прийти на допомогу.

Leave a Reply