«СОНЕЧКО» засяяло спільними зусиллями

Ще донедавна дитячий садок у Новополі містився у пристосованому, орендованому приміщенні колишньої контори КСП, яке вкрай потребувало не просто ремонту, а повної реконструкції із заміною стелі. І хоча, за інформацією Новопольського старости Анатолія Снігура, за кошти з місцевого бюджету (тоді – сільської ради) ще у 2015 році було придбано плитку, унітази, інші матеріали та обладнання, ремонт не розпочинали.

— З сільського бюджету ми не могли вкладати кошти у приміщення, на яке не мали права власності. Інакше б це розцінювалось як їх нецільове використання. Але навіть якби й вкладали в ту будівлю, фінансів пішло б утричі більше. Бо там потрібно було повністю знімати стелю, «побиту» шашелем. А це фактично – нове будівництво, – пояснив він і додав, що поштовхом для вирішення болючого питання стало об’єднання території Новопольської сільської ради з Балтською ОТГ. Адже стало зрозумілим, що будинок, де знаходилась раніше сільська рада, для двох працівників старостату (старости та діловода) – завелике. А для розміщення дитячого садочка підходить! Тому й прийняли рішення перевести дитячий садок у приміщення сільради.

— Тут будівля капітальна, хороша, з дерев’яною підлогою. Ми мали змогу облаштувати приміщення усіма зручностями, – сказав Новопольський староста.

Керівництво Балтської громади схвалило проєкт. І, незважаючи на те, що за умов пандемії великі кошти спрямовувались на медичну галузь, знайшли можливість профінансувати капітальний ремонт приміщення. Тож з міського бюджету виділили суму, якої не вистачало до залишку, передбаченого (ще до об’єднання) у сільському кошторисі на реконструкцію будівлі. Всього було витрачено 3 мільйони гривень.

Результат виправдав усі сподівання: 17 вихованців дошкільного навчального закладу «Сонечко» з Крижовліна, Волового та Новополя тепер перебуватимуть у комфортних, зручних умовах.

За словами Анатолія Снігура, ремонтувати приміщення допомагав й місцевий бізнес. Найбільше переймається дитячим садком фермер Артем Покотило, який під час урочистого «переселення», що відбулося два тижні тому, пообіцяв та вже забезпечив заклад новою пральною машиною й облаштував кухню витяжним обладнанням.

— У дитячого садка є перспектива, принаймні, на п’ять наступних років. Дуже добре, що ми не розпорошували кошти на різні гойдалки, лавки тощо. А зробили хороше приміщення, – зазначив Анатолій Снігур. – Все завдяки тому, що наша громада стала частиною Балтської ОТГ та отримала допомогу, якої нам не вистачало раніше. Так задум було здійснено і діти перейшли у новий дитячий садок з комфортними умовами для їх перебування, де є всі зручності (водопровід, внутрішній туалет). Немає потреби палити грубку, як у старому приміщенні, бо зроблено централізоване опалення, є своя котельня. Холодної пори дітям буде дуже тепло. Наступний крок – облаштування дитячого ігрового майданчика на новій території закладу. Кошти мають бути передбачені у бюджеті громади.

Але найголовнішим завданням на наступний рік Анатолій Снігур називає забезпечення селян питною водою.

— Для нас це проблема номер один. Адже пересихають криниці, вода залишилась лише у декількох з них, – пояснив він. – У нас є артсвердловина. Потрібно буде зробити капітальний ремонт, встановити башту Рожновського. Минулого року приїздили спеціалісти, обстежували, прораховували. Я склав списки бажаючих підключитися до водопроводу. Процес було запущено. Але за будівництва водопровідної мережі потрібні чималі капіталовкладення. Це дуже серйозна проблема, яку (навіть у громаді) самим за рік-два не вирішити. До речі, у нас був вибір: будівництво водопровідної мережі чи дитячий садок. Але зіткнулися з тим, що на водопровід все одно не вистачить коштів. І люди ще не були готові вкладати у це. Тож вирішили, що краще – «синиця в руках» та вирішили проблему з приміщенням для дитячого садка. А тепер, коли вже обрано новий склад ради, керівництво громади, можна робити таке довгострокове планування, як будівництво водопровідної мережі в селі. Можливо, доведеться з обласного, державного бюджетів кошти залучати.

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply