Спортивна Балтщина вийшла на Всеукраїнський рівень

БАЛТА на спортивній мапі України займає особливе місце. Наш районний центр не поступається багатьом містам за наявністю спортивної інфраструктури, розвитку масових видів спорту, професійної підготовки спортсменів.
Крім того, Балта впевнено бере на себе ініціативу в проведенні великих змагань і чемпіонатів. У керівництва Балтської об’єднаної територіальної громади є велике бажання, воля і бачення перспектив.
А те, що проведення солідних змагань Балті по плечу, показав VII чемпіонат України з багатоповторного жиму, який відбувся в залі Балтської ЗОШ №2 – гімназії під патронатом міського голови Сергія Мазура.
До нашого міста приїхали понад шістдесят спортсменів з п’ятнадцяти областей України. Серед них чимало майстрів спорту і майстрів спорту міжнародного класу.

Чемпіонат відкрився під звуки Державного Гімну.

Звертаючись до спортсменів, суддів та керівництва Федерації, Балтський міський голова Сергій Мазур привітав гостей , побажав їм перемоги і запевнив, що вже навесні 2020 року завершиться будівництво спортивного комплексу, тож змагання такого масштабу проходитимуть в професійній залі.

Президент Федерації багатоповторного жиму України Богдан Костюк зізнався, що такі великі чемпіонати Федерація проводить, зазвичай, у великих містах, але Балта може сміливо з ними змагатися. Президент наголосив на зацікавленості місцевої влади, зокрема, Сергія Мазура, активну спонсорську підтримку і хорошу організацію чемпіонату. Богдан Костюк вручив керівникові громади Подяку від Федерації багатоповторного жиму України, а також подякував спонсорам за фінансову підтримку.

Успішної і чесної боротьби побажав спортсменам керівник Федерації багатоповторного жиму в Балті Олександр Горожанкін.

Після урочистого відкриття розпочалися змагання. Варто згадати про вік спортсменів. Найстаршому з них – 57 років, наймолодшій спортсменці – всього 14.
Змагання проходили за встановленими правилами в різних вікових категоріях- від юніорів до ветеранів.
Балту цього разу представляв лише один спортсмен – 46 – річний Андрій Тютюма. Він виступав у групі ветеранів. І хоч займається багатоповторним жимом лише другий рік, показав досить непоганий результат. Але запам’ятався він учасникам чемпіонату як спортсмен з умілими руками. Андрій Тютюма виготовив гантелі, які були подаровані командам-переможницям. За таку добру ініціативу наш земляк отримав Подяку від Федерації (на знімку ліворуч).

У чемпіонаті взяв участь і наш земляк Андрій Райчук (на знімку вгорі -І місце), який тепер навчається в Умані та виступає за команду Черкащини.

Атмосфера на змаганнях була напруженою.З повною віддачею працювали і спортсмени , і судді. Після завершення чемпіонату та визначення в кожній групі переможців, урочисто пройшло нагородження.

Переможці в різних категоріях , крім медалей, грамот і подарунків, отримали також грошову винагороду від балтських спонсорів. Такого, за словами президента Федерації Богдана Костюка, не було на жодному чемпіонаті.
Спортсменам, які раніше виконали нормативи з багатоповторного жиму, були вручені посвідчення майстрів спорту.

Майстер спорту міжнародного класу з багатоповторного жиму, рекордсмен України, суддя міжнародної категорії Юрій Хіміч в нашому місті вже вдруге.

«Уперше на запрошення Олександра Горожанкіна ми провели змагання в Балті на високому рівні. Хороша організація, спонсори, а головне – підтримка Балтського міського голови Сергія Мазура. Він розвиває спорт, – сказав Юрій Хіміч. – Сьогоднішні змагання – це дуже високий рівень. Я проводжу вже восьмий чемпіонат України, і коли приїхав до Балти, був під враженням. Прекрасна організація, подарунки учасникам, які зайняли призові місця. Тут можна отримати звання майстра спорту і майстра спорту міжнародного класу. І вперше в історії Балти фіксуються рекорди України в цьому виді спорту».

Ліана ШВЕЦОВА.

Leave a Reply