Створення корпоративних дитсадків може стати реальністю на теренах Одещини

Говорячи про дошкільну освіту, одним з викликів, з якими доводиться стикатися, Міністр освіти та науки Лілія Гриневич назвала черги в дитячі садки.


— Сьогодні ситуація, звичайно, покращується, бо у 2016 році по всій країні було майже 91 тисяча місць в черзі, тепер ця черга — 46 тисяч, — зазначила вона і підкреслила, що Одещина має один з найкращих показників по створенню нових місць у дитсадках. — Ви на третьому місці після Київської області і міста Києва, які мають величезну ресурсну базу і величезну чергу. Тобто у вас створення за 2018 рік — 690 місць (за нашими даними) і вже 700 — за вашими.


Але, за словами Лілії Гриневич, процес подолання дефіциту місць у дошкільних закладах уповільнюється через збільшення народжуваності. Вихід, на її думку, — у розширенні можливостей для створення дошкільних навчальних закладів різних форм власності. Відповідне рішення Міністерство освіти та науки передбачило у проекті закону «Про дошкільну освіту».
Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства. Серед їх засновників можуть бути місцеві органи влади, громадські організації тощо.
— Ми шукаємо області, які будуть першими, візьмуть на себе цю сміливість, бо корпоративний навчальний заклад передбачає державно-приватне партнерство. Така форма дозволяє спрямувати туди частину бюджетних ресурсів. Щось зможуть доплачувати батьки, але це буде значно дешевше, ніж чисто приватний садок з високою оплатою за виховання. Це буде ще один простір для збільшення кількості місць.
Цікаво, що на такий заклик Міністра одразу відгукнувся голова облдержадміністрації Максим Степанов, пообіцявши, що Одеська область візьме участь у новому пілотному проекті.

Leave a Reply