Створення одразу двох центрів ПМСД – районного та об’єднаної територіальної громади – було помилкою,

яка вже на початку наступного року може негативно позначитися на ефективності надання медичних послуг на територіях сільських рад. Про це заявив під час прес-конференції міський голова Сергій Мазур. За його словами, в умовах, коли «кошти йтимуть за пацієнтом», буде проблематичним обслуговування  сіл,  що  виявились відокремленими від іншої території району.

– Ми готові взяти на себе вирішення питань, пов’язаних з пришвидшенням процесу створення  однакових умов  надання первинної медичної допомоги в селах району.  Чим швидше буде прийнято рішення, тим швидше ми зможемо інтегрувати їх під єдині стандарти, які вже запровадили у себе, – зауважив міський голова.

Днем пізніше,  в ході  зустрічі з гостями, які переймали досвід запровадження реформи охорони здоров’я на території ОТГ, про готовність районної влади до об’єднання центрів ПМСД   говорив  і голова райдержадміністрації Роман Кацмаза.

Очільник  районної ради Олексій  Пантілєєв так прокоментував ситуацію: «Звичайно ж, об’єднання обох центрів ПМСД – в інтересах мешканців району. Роз’єднання  первинної ланки медичної допомоги на два окремих підрозділи не пішло на користь людям. Тому для зручності та підвищення якості медичного обслуговування прийнято рішення про об’єднання центрів. Для нас з вами вдалим є приклад єдиного обслуговування мешканців району та ОТГ в центральній районній лікарні, хоча вона підпорядкована районній раді. “ 

Leave a Reply