Сільгоспвиробники занепокоєні чутками про землю

Керівництво Куяльницької громади та Подільської райдержадміністрації провели позапланову нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району. За інформацією Подільської РДА, підставою для проведення наради стало занепокоєння деяких фермерів чутками про ймовірну агітацію їх орендодавців щодо переукладання договорів оренди з іншими особами на більш вигідних умовах.
Влада заспокоїла сільгоспвиробників: той, хто здійснює свою господарську діяльність виключно у правовому полі, може не хвилюватись, оскільки розірвати договір орендодавцю в односторонньому порядку практично неможливо. Хоча за сучасних ринкових умов не слід розслаблятися: конкуренція в сільському господарстві набирає обертів, тому люди будуть надавати земельні ділянки в оренду тим фермерам, які запропонують більш вигідні умови. Голова райдержадміністрації Руслан Пітак порадив сільгоспвиробникам переглянути та осучаснити свої договори з орендодавцями, а також привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Водночас він не виключає можливість порушення законодавства з земельних питань. Це – нелегальне використання землі, несплата податків через вивезення зерна «з-під комбайна», самозахоплення земельних ділянок, недостатній рівень сплати орендної плати тощо. За словами очільника району, з усіма цими негативними явищами ведеться постійна боротьба з метою «наповнення бюджету громади і, як наслідок, покращення благополуччя місцевих жителів».
Наразі ініційовано проведення інвентаризації земельних ресурсів району. Для цього створено комплексну комісію, яку забезпечать сучасними приладами вимірювання, буде залучено досвідчених фахівців з земельних питань. Підсумком роботи цієї комісії має стати нова електронна карта району, де буде позначено кожен гектар землі, що обробляється, та вказано, хто за це сплачує податок.
З сайту Подільської РДА•

Leave a Reply