Талановита родина

Історія Балти тісно пов’язана з її жителями, котрі своєю працею звеличують, прикрашають рідне місто. Недарма ж воно отримало статус обласного, з дня в день гарнішає. Це завдяки сотням скромних трудівників, таких як Олександр Миколайович і Таїсія Зіновіївна Килимники.
Зовсім юною приїхала до нашого міста Таїсія з Котовського району і вступила до профтехучилища, щоб освоїти професію майстра з пошиття верхнього одягу. Тут з часом знайшла свою долю, вийшла заміж за гарного, ввічливого хлопця Олександра Килимника. Після служби в армії влаштувався він на роботу на завод «Оптикон», став шанованою людиною в колективі. Згодом за підтримки батьків спорудило подружжя дім на вулиці Дальній, який став затишним сімейним гніздечком, де виросли дітки, завжди панують взаєморозуміння, спокій, достаток і взаємоповага.
Донька Ольга уподобала мамину професію, тож після закінчення Хмельницького інституту стала конструктором швейних виробів. Разом з чоловіком виховує сина Сашка і донечку Оленку.
Син Килимників Микола, ще навчаючись у міській школі №1, любив малювати. Батьки повели його в школу мистецтв. А там хлопчика навчив тримати пензля, розводити фарбу до потрібного відтінку, добирати кольори, доводити розпочату справу до кінця талановитий учитель Борис Онисимович Кольцов. Набуті знання дали йому можливість пізніше працювати художником-оформлювачем у школі-інтернаті. А потім, як і батько, Микола навчився виготовляти вироби з дерева. Тато для сина – перший наставник у цій справі. Бо в його руках оживають шматки дерева, перетворюючись в чудові, різні за формою полички тощо. А ось рами, виготовлені Олександром Миколайовичем, обрамлюють, облагороджують, доповнюють красу картин, особливо ікон.
Роботи О.М.Килимника продаються на міському ринку і їх охоче купують не тільки балтяни, а й гості з різних міст і сіл. Наша родина, готуючись до участі у виставці, присвяченій Дню міста в історичному музеї, також замовила рамки для картин цьому талановитому майстрові. Ми з донькою Аліною дуже радіємо, що в нашому місті мешкає людина, чиї золоті руки творять диво.
Олександр Миколайович працює з деревом, а його чудова дружина Таїсія Зіновіївна гарно шиє одяг. Чистотою, порядком і квітами милується кожен, хто проходить мимо їхньої дбайливо доглянутої оселі.
Батьки виростили працьовитих дітей, які мають міцні сім’ї, престижну роботу, не забувають дороги до рідного дому. Хочеться привітати цю дружну родину з Днем міста, побажати здоров’я, щастя, добробуту і подарувати вірша:
О Балто, яка ти красива!
О Балто, яка ти красива
У шатах крислатих дубів,
Що дістають аж до неба
Руками гілок-років.
О Балто, яка ти красива,
Умита сріблястим дощем.
Немов польова царівна,
Приваблюєш милим лицем.
О Балто! Для нас ти –
як мати,
А ми – твої доньки й сини.
Й куди б не закинула доля,
Ми знову приїдем сюди.

Лідія КОШАРИНСЬКА, м.Балта

  • Leave a Reply