Тринадцята позачергова сесія міськради випробувала електронну систему голосування «Рада»

На порядку денному було три питання:
Про внесення змін і доповнень до рішення сесії Балтської міської ради №53- УІІ від 25.12.2015 року «Про бюджет об’єднаної територіальної громади Балтської міської ради на 2016 рік» (інформація начальника фінуправління Л.Паламарчук);
Про співфінансування проектів , що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році (інформація головного спеціаліста відділу економіки та інвестицій міськради Ю.Діброва);
Про внесення доповнень та змін в рішення №186 – УІІ від 26 травня 2016 року «Про безоплатне прийняття від Головного територіального управління юстиції в Одеській області в комунальну власність Балтської міської ради частини третього поверху триповерхової будівлі, розташованої за адресою : вулиця Любо-мирська ,№266 ( колишня Котовського, колишнє приміщення «Елеганту») міста Балти Одеської області» (інформація начальника відділу комунального майна міськради В.Храпенко).
Перед пленарним засіданням перше питання довго обговорювалось депутатською бюджетною комісією міської ради. За повідомленням начальника фінансового управління Лесі Паламарчук, в громаді перевиконано плани надходжень за дев’ять місяців поточного року по семи показниках на суму 7 мільйонів 146,2 тис . гривень. Директор школи – гімназії №2, депутат Лілія Доні відразу ж звернулася з пропозицією зменшити витрати на утримання апарату держуправління й спрямувати їх на виплату вчителям доплат за престижність і сумлінність.
Лесі Паламарчук, міському голові Сергію Мазуру, начальникові відділу освіти міськради Петру Кулику довелось витратити чимало часу на пояснення, що названі 768 тисяч підуть не тільки на оплату праці апарату держуправління, а й на фінансування 14 програм, підвищення мінімальної заробітної плати з 1378 грн. до 1450 грн. з 1 травня ц.р. . , бо ще не підняли, та багато іншого.
– Директор школи хоче бути для всіх хорошим і платить за престижність надбавку всім максимальних 20 відсотків , – зазначив міський голова,- і тим , де клас чи групу відвідують по 5-7 дітей, і тим, що по 20-30.Те ж саме й за сумлінність. Цю доплату повинні отримувати лише ті вчителі, вихованці яких мали перемоги в різних олімпіадах та конкурсах. Взагалі ж доплати передбачаються від 0 до 20 відсотків, враховуючи індивідуальний внесок кожного працівника.
Депутат Юрій Герасименко стосовно цього висловився так: «Вважаю, що за сумлінну працю треба додатково платити лише тоді, коли в район повертатимуться , здобувши професії, мінімум 70 відсотків випускників шкіл. А то говоримо про сумлінну працю, а в районі вже скоро нікому буде працювати».
Про все це та стосовно інших питань «звідки взяти і куди поставити» йшлося на засіданні бюджетної комісії. Рекомендовано повернутися до них наступного місяця.
А ось перед прийняттям рішень на тринадцятій позачерговій сесії депутати отримали пульти з закріпленим за кожним з них номером, і , після інструктажу досвідченого оператора з Києва, тестово випробували електронну систему голосування «Рада». Довелося , як у Верховній Раді, переголосовувати по кілька разів. Проте впоралися з завданням всі. «Якщо система отримає «так», то будемо шукати резерви для її придбання»,- сказала начфін Леся Паламарчук.

  • Наш кор.
  • Leave a Reply