ТРИ ЗАПИТАННЯ від редакції «ВІ» міському голові Сергію МАЗУРУ

Після доволі тривалої перерви відбулася зустріч міського голови Сергія Мазура  з представниками місцевих ЗМІ. На відсутність інформації у різних галузях економіки громади та щодо визначних подій цього року не можна поскаржитись: все це регулярно висвітлювалось,  в тому числі у тижневику “Ваш інтерес”. Але наш кореспондент, як і  інші журналісти, скористався нагодою отримати відповіді на запитання з перших вуст. Деякі з них, скажімо, про долю Балтської загальноосвітньої школи-інтернату №2, цікавили всіх. 

Сергій Мазур  підтвердив, що заклад вже не працюватиме. І цей факт, за його словами,  не пов’язаний з наслідками пожежі у школі №3, адже розпочався ще задовго до трагедії. Весною цього року було прийнято рішення про припинення набору дітей у перші класи всіх інтернатних закладів області. Згодом почали реорганізовувати Подільський інтернат. Пізніше настала черга й Балтського.  За словами міського голови, прийняття подібних рішень не у його компетенції. Водночас вжито заходів щодо соціального захисту  працівників  школи-інтернату (в тому числі виплата заробітної плати у термін, передбачений законодавством), при звільненні кожному буде запропонована робота в інших закладах.

– Голова облдержадміністрації чітко наголосив: запропонувати місця роботи всьому колективу поіменно – від керівника до охоронця, – зазначив Сергій Мазур..

   Він також пояснив, що припиненню роботи закладу передувало обстеження умов, в яких перебувають родини вихованців інтернату, їх матеріальний стан та можливість забезпечення дітей всім необхідним до навчального року. В результаті більшість дітей повернено у сім’ї. Всі родини взято під спільний контроль директорів шкіл, старост (у селах), інших відповідальних осіб. Дітей з родин, які знаходяться у складних сімейних обставинах ,забезпечено всім необхідним для навчання, безкоштовним харчуванням у школі тощо.

   В школі №3-колегіумі будуть навчатися майже тридцять відсотків вихованців інтернату, які проживають у цьому мікрорайоні.

   За словами міського голови , сьогодні швидкими темпами йде проектування реконструкції постраждалого корпусу міської школи №3- колегіуму, над чим «працюють декілька великих одеських проектних організацій, аби вже найближчим  часом розпочати  тендерні процедури». Сергій Мазур також зазначив: питання щодо розміщення класів закладу для забезпечення занять в одну зміну вже не актуальне: наявних ресурсів вистачило для цього.

 Але на запитання: чи будуть корпуси школи-інтернату №2 використовуватися для розміщення класів міської школи, відповів ствердно (нагадаємо: рішенням облради майновий комплекс закладу передано у комунальну власність міської ради), спростувавши домисли та спекуляції навколо цього питання.

– Ми будемо розглядати  цю можливість для того, щоб приміщення інтернату (вже в перспективі) стало одним з базових корпусів школи №3. 

   Сергій Мазур  навіть розкрив невеличкий секрет: проектом реконструкції будівлі школи передбачається повітряний перехід через дорогу на територію інтернатного закладу.  Все – задля безпеки учнів. Вже після проходження всіх процедур передачі майнового комплексу інтернату міській раді ймовірно розглядатиметься  й питання щодо реконструкції спального корпусу у навчальний, – зауважив мер.  Можливо,  у майбутньому тут буде розміщено початкову школу.

   Очільник громади поділився й іншими деталями реконструкції  головного корпусу школи, які передбачатимуться проектом.  Зокрема, середина будівлі зазнає кардинальних змін. Буде замінено перекриття всіх трьох поверхів на монолітні, облаштовано сучасні системи вентиляції приміщень, пожежогасіння, опалення тощо.

   Але фасад буде не просто збережено: будинку повернуть його  первинний  вигляд.

 – Скоріш за все буде застосовано чеську технологію утеплення будівлі (без використання мінеральної вати). Буде відновлено її архітектуру, повністю збережене історичне забарвлення фасаду, – розповів Сергій Мазур.

Під час розмови з журналістами міський голова  також відповів на кілька запитань  стосовно подальших кроків з реалізації  освітньої та медичної реформ на території ОТГ,  будівництва спортивного комплексу, завершення робіт з реорганізації колишнього кінотеатру «Батьківщина», подолання проблем у сфері благоустрою тощо. За його словами, секрет впровадження будь-яких змін криється у формуванні команди однодумців та наявності фінансових ресурсів. 

  На запитання наших читачів – мешканців містечка на території  колишнього молочноконсервного комбінату щодо перспектив капітального ремонту «дороги життя» – серпантину, що поєднує «Комарову гору» з іншим світом, Сергій Мазур відповів:

–  Дорогу ми запроектували на наступний рік, бо її однозначно треба відновлювати. Минулого року  ми вирішили  тут глобальну проблему останніх 20-ти років: подали людям воду.  Є вуличне освітлення. Сьогодні небайдужі мешканці містечка зорганізувалися і реалізують в рамках Громадського бюджету проект з облаштування зони відпочинку  «Ласуня-Ленд». Окрім коштів, передбачених у Громадському бюджеті, допомагаємо  додатково.

Непокоїть міського голову й проблема з підвезенням  дітей до школи, адже їм доводиться приїздити автобусом вже о 7.15. Пізніше – поки що неможливо, бо, за словами Сергія Мазура, цей же автобус змінює маршрут і курсує вже між Миронами та Андріяшівкою, підвозячи не тільки дітей до школи, а й дорослих до Балти у справах. Отже вишукуються варіанти вирішення й такої проблеми. 

Записала Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply