Українське ноу-хау: електронний дорівнює паперовий

Україна стала першою державою у світі, яка прирівняла електронний паспорт до паперового на законодавчому рівні, про це йдеться на урядовому порталі. За словами Віце-прем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, досвід українців тепер активно вивчається за кордоном, адже за документами в смартфоні — майбутнє.

Електронні паспорти дають українцям багато переваг. Зокрема, відкриття рахунку, подорожі Україною, поштові послуги та безліч інших сервісів можна отримати швидко та зручно завдяки паспорту у смартфоні. А з 23 серпня цього року на законодавчому рівні е-паспорти стануть повним аналогом паперового та пластикового. І користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають, – йдеться на сайті міністерства.

Урядовці запевняють,  що цифрові паспорти навіть більш захищені, ніж паперові чи пластикові аналоги. Адже Дія не зберігає персональні дані, а лише відображає те, що є в реєстрі. У застосунку немає окремої бази даних, яку можна зламати.

Уже цієї весни відбудеться Diia Summit. Мінцифри запустить податкові послуги в Дії — можливість подавати декларації і сплачувати податки в декілька кліків. Дія автоматично підтягне інформацію про рахунок та суми обов’язкових зборів до сплати. Усе дуже просто, зрозуміло та швидко. Також система сповіщатиме вас про граничні дати подання декларацій та сплати податків.

Leave a Reply