У більшості населених пунктів Балтщини працюватимуть «пересувні» листоноші

ЇХ ЗАВДАННЯ – надавати необхідні послуги мешканцям сіл, які не мають доступу до таких необхідних установ, як аптеки, банки, магазини побутової техніки. Про це розповів під час онлайн-конференції з представниками регіональних ЗМІ директор Одеської дирекції «Укрпошти» Сергій ДРОЗД. Серед додаткових послуг також є передплата на періодичні видання.

У 2020 році «Укрпошта» запускає пересувні відділення у шести областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській та Чернівецькій. До кінця 2021 року проєкт масштабують на села та селища по всій території України. До кінця 2020 року на території Одещини буде організовано 106 маршрутів пересувних відділень, які обслуговуватимуть понад 440 тис. мешканців у 964 селах. За словами Сергія Дрозда, пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) — це повноцінне поштове відділення, яке приїжджатиме у невеликі села та смт з населенням менше 2 тисяч жителів. Під цю категорію підпадають практично всі населені пункти на території Балтщини (окрім с. Піщана, де проживає понад 2,5 тис. жителів та, безперечно, м. Балта з майже 20- тисячним населенням).

— «Укрпошта» постійно балансує між тим, аби бути рентабельною та зберегти 100% послуг для 100% населення України. І якщо приватні компанії просто зникають з карти маленького села, то «Укрпошта» залишається, навіть якщо там живе 40 чоловік. Пересувні відділення – це єдиний варіант вирішення питання нерентабельної пошти та шанс надати жителям сіл можливість зручно сплачувати за комунальні послуги, отримувати пенсії, замовляти та отримувати ліки, товари з інтернет-магазинів, поповнювати мобільний, купувати продукти харчування та побутову хімію, надсилати посилки. І все це – біля дому. До того ж, завдяки цьому формату, співробітники «Укрпошти» матимуть можливість працювати комфортно та безпечно у новеньких авто та заробляти у середньому на 70% більше, ніж тепер, – пояснив Сергій Дрозд.

Бригада пересувного відділення складатиметься з начальника , листоноші та водія-супроводжувача. У населених пунктах з більшим навантаженням працюватиме постійна листоноша. Команда пересувного відділення працюватиме на повну ставку та матиме вищий оклад. Зокрема, начальник отримуватиме від 8000 до 10925 грн, листоноша — від 5000 до 7475 грн, водій-супроводжувач — від 7500 до 13050 грн.

До кінця 2020 року населені пункти області обслуговуватимуть 82 авто «FIAT DOBLO». Для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. До сіл з населенням менше 100 жителів авто заїжджатиме один раз на тиждень, до 500 — двічі, до 1200 — тричі, понад 1200 жителів — чотири або й п’ять разів на тиждень, залежно від потреби.

— У кожному селі буде точка присутності (ТП) — приміщення, де працюватиме начальник ПВПЗ. Він видаватиме пенсії та інші виплати, прийматиме платежі. Листоноша та водій на авто пересувного відділення доставлятимуть мешканцям листи, періодику, продукти, ліки тощо, – запевнив Сергій Дрозд. – ТП можуть бути приміщення «Укрпошти» або сільрад (якщо так зручніше жителям). При цьому непотрібні приміщення «Укрпошта» поверне громаді.

Авто «FIAT DOBLO» укомплектоване всім необхідним для зручної роботи бригади пересувного відділення. Зокрема, має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб працівникам було комфортно за будь-якої погоди. При цьому в авто є великий ізольований багажний відсік для посилок, система для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумка-холодильник для доставки ліків. Підвищена вантажопідйомність дозволяє виконувати свої функції й за несприятливих погодних умов та у малопрохідній місцевості.

Р.S. З початку жовтня поточного року на території Балтського району «Укрпошта» планує запустити 5 автопересувних відділень у тестовому режимі. Протягом місяця бригада ПВПЗ знайомитиметься з мешканцями сіл та тестуватиме графік роботи у населених пунктах.

Графік та режим роботи відділень обіцяють підлаштовувати таким чином, щоб зробити його максимально зручним для клієнтів.

«Якщо є необхідність та можливості покращити встановлений графік – «Укрпошта» обов`язково це зробить, порадившись з старостатом чи сільською радою. За місяць від початку тестового режиму всі мешканці отримають графіки роботи своїх відділень, що будуть допрацьовані відповідно до їхніх потреб. Про це ми повідомимо медіа області та розмістимо інформаційні плакати у самих населених пунктах», -запевнили у дирекції.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply