У закладах освіти  Балтської громади впроваджується система безпечності харчових продуктів

5 СЕРПНЯ   відбувся семінар-навчання щодо особливостей впровадження системи безпечності харчових продуктів (НАССР) у закладах освіти громади.

У заході взяли участь начальник відділу освіти Балтської міської ради Петро Кулик, начальник Балтського міжрайонного управління Держспоживслужби в Одеській області Володимир Глухов, керівники закладів освіти, працівники їдалень.

Під час семінару Петро Кулик  доповів про основні положення, принципи та шляхи впровадження НАССР на харчоблоках закладів освіти. Володимир Глухов зазначив, що система НАССР є науково обґрунтованою і впровадження її  на підприємствах, що здійснюють послуги з громадського харчування, закріплено на законодавчому рівні.

НАССР (Hazard Analysis Critical Control Points) – система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. Це міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів, система управління, в якій безпечність харчових продуктів досягається шляхом аналізу та контролю небезпечних факторів біологічного, фізичного та хімічного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

ХАССП в освітніх установах – це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом. На відміну від дорослих, у них немає вибору, де харчуватися і як харчуватися, тому, адміністрація закладів освіти зобов’язана на законодавчому рівні розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи HACCP.

На сьогодні система HACCP покладена в основу управління безпечністю харчових продуктів найкращими світовими виробниками. Вона дозволяє знизити ризики, пов’язані з харчовими отруєннями, удосконалити продукти харчування.

Leave a Reply