У Кодимській райлікарні в рамках реорганізації можуть бути скасовані важливі відділення

Представники керівництва медичною галуззю Одеської області і Кодимської центральної районної лікарні (ЦРЛ) заявили про плани реорганізації даного медзакладу, в ході якої будуть скасовані та об’єднані деякі відділення .Про це йшла мова в ході відвідин ЦРЛ представниками профільної комісії з обласного центру.
За словами медиків, у лікарні можуть бути ліквідовані пологове та хірургічне відділення, а терапевтичне, неврологічне та педіатричне планується об’єднати в єдину багатопрофільну структуру.
При цьому в лікарні залишаться відділення реанімації та сімейні лікарі. Не виключено, що для прийому вузькопрофільними фахівцями жителям Кодимського району доведеться їздити в сусідній райцентр Балту.
Невдовзі після візиту комісії глава Кодимської райдержадміністрації Геннадій Гладенький зустрівся з медперсоналом ЦРЛ, заявивши, що лікарню ніхто не планує закривати. “У країні йде медреформа – і нам нікуди від цього не дітися. Треба думати про реформування медицини, про те, на які кошти існувати, про енергозбереження, про те, на чому економити і як заробити грошей”, – заявив він.
Крім того, Г.Гладенький акцентував увагу , що без відома співробітників лікарні жодне відділення закрито не буде. Він також запропонував завідувачам відділень і керівництву ЦРЛ підготувати свої пропозиції щодо реформування до наступної зустрічі, яка відбудеться в найближчий понеділок.

Директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Тєряєва, яка очолювала комісію, також заявила, що Кодимська ЦРЛ не закривається.
“Цього ніколи не буде, тому що лікарня потрібна людям. Реформа в медицині проходить по всій Україні. Наша Одеська область в 2019 році (а також Вінницька, Донецька, Тернопільська, Полтавська області та місто Київ) – в” пілотах “з розвитку служби екстреної медичної допомоги. Що стосується амбулаторної спеціалізованої допомоги – “пілоти” ще не визначені Міністерством охорони здоров’я “, – зазначила вона.
Слід нагадати, що в Кодимській ЦРЛ раніше вже було закрито інфекційне відділення.

Leave a Reply