У музеї — звіт за звітом

Директор Балтського історичного музею ПетроТкач організував звіти колективів музею і самодіяльного народного козацького хору ”Будьмо” (керівник Василь Віхренко) в один день, пояснивши, що вони тісно співпрацюють . Тож перед початком “музейного” звіту на екрані демонструвався відеофільм про поїздку і виступи хору в Чернівецькій області, а по його закінченню – концертний виступ хору з новою програмою.

    На заходах побувало 8548 осіб

Саме так: протягом минулого року в стінах музею та на різних музейних заходах побувало 8548 людей.
Лише виставок різної тематики тут організували одинадцять. Серед них- персональна виставка творчих робіт місцевого майстра Федора Кольцова, виставка робіт вихованців школи мистецтв (викладач Наталія Пінкіна), виставки картин, присвячені нашому місту, і, зрозуміло, виставка художників УІ міжнародного художнього пленеру. З великим задоволенням балтяни сприйняли виставку картин одеських художників «Мамай крокує…».Справжньою знахідкою для жителів міста і району стала персональна виставка картин Андрія Виклика, який, приїхавши до Балти з Донбасу, закохався в її історію, самобутність, всі його роботи просякнуті великою повагою до нашого краю. Працівники музею з честю витримали великий іспит, виставляючи на суд одеситів роботи Сергія Шендеровського та народної майстрині Галини Кушнір. В даний час у музеї налічується понад 3000 експонатів основного фонду.”Ми постійно в пошуку і в цьому нам допомагають активісти, навчальні заклади. Я хочу щиро подякувати педагогічним та учнівським колективам шкіл № 1 та № 3 за участь в масових заходах, присвячених історії, літературі, мистецтву, патріотизму наших земляків та екскурсійних подорожіах по місту. Ми віримо, що наші учні та студенти доторкаються своїми серцями до історії рідного краю і в цьому велика заслуга моїх колег — вчителів та викладачів, — зазначив Петро Ткач.-Конкурси читців творів Т. Г. Шевченка, С. І. Олійника, презентації книг, щоденні відвідування музею — копітка праця нашого колективу та активу. Я радий доповісти про те, що, знайомлячись з роботою музею, працівники Одеського музею «Степова Україна» дали їй високу оцінку. В 2020 році наш музей представлятиме балтський край, його історію в місті Одесі. Ми старалися, хоча не все вдалося. Та віримо, що всі разом зробимо більше, щоб наші діти росли патріотами своєї землі, своєї Батьківщини.”
Керівник музею вручив Почесні грамоти своїм найактивнішим помічникам.

    ЗАКОХАНІ В ПІСНЮ

І ось вже лине у виконанні хору “Будьмо” українська народна патріотична пісня в обробці О. Стадника «Сховалось сонце за горою», яку заспівують справжні соловейки Марія Діхтяр та Любов Зінченко.
17 років діє козацький хор. В 2005 -му він отримав звання «самодіяльний народний». За 2018 -й провів 29 концертних виступів. Нині в доробку колективу понад 70 творів. Переважно це українські народні та козацькі пісні. Понад десять нових творів з’явилися в репертуарі торік, не враховуючи сольних. Зокрема, візитівка «Привітальна».* Своїми піснями, їх задушевним виконанням, чудовим звучанням чотириголосий хор прагне виховувати в людей почуття патріотизму, любові до рідного краю, його традицій та звичаїв.
От і в ході звіту прозвучали пісня-гімн січових стрільців «Ой у лузі червона калина» та «Встань, козацька славо».А як гарно прозвучали три пісні про український рушник (солісти Любов Зінченко та Алла Косогорова).Глядачі супроводжували їх оплесками -і цим все сказано.
Жіноча група хору полонила серця слухачів ліричними піснями «Прилетіли вже гуси з вирію» та «Чого ти, дівчино» (прем’єра!).Вперше виконувались старовинна (200 років!) пісня нашого краю “В мене батько, як цвіт”, народна “”Ой дівчино, дівчино” та інші.Зливу оплесків викликали жартівливі пісні з участю соліста Георгія Чірка. Під дружні оплески співали веселі сольні пісні Марія Діхтяр, Таїсія Крисько, Любов Зінченко.
Минулий рік для хору — це участь у фестивалі козацької пісні в Казавчині, виїзди в села району, участь у відкритті етноподвір’я в с.Ясеновому Любашівського району, Колодійському тижні, святі Івана Купала…
Наталія Тітарчук, викладачка школи мистецтв, яка кілька років працювала з хором раніше, у своєму виступі після звітного концерту висловила найкращі враження і заявила: “Ми з дівчатами (поруч з нею сиділи колишні учасниці хору Валентина Качкалова і Людмила Дубчак, вчителі школи № 1- ліцею) вже говорили про повернення до вас”.
”Я закоханий у кожного учасника хору і низько вклоняюсь вам за українські пісні, які даруєте людям”, — сказав, зокрема, самодіяльний художник Андрій Виклик.Приємно здивував виступ хору начальника міського відділу культури і туризму Анастасію Фокшу. З почуттям гордості, що є на Балтщині такий хор- родзинка, говорили начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ міської ради Анна Рибіцька і очільниця відділу культури райдержадміністрації Наталія Гашок, яка ще й подякувала за співпрацю, вручила Почесну грамоту і подарунок.
Приємно було чути будьмівцям схвальні відгуки про звітний концерт, шкода, що не встигли за браком часу виконати ще так багато своїх улюблених пісень.У вівторок і п’ятницю — знову репетиції, напружена і цікава робота, яка приносить закоханим в пісню людям радість і задоволення.

  • Тетяна АЛЕКСЄЄВА.
    Фото Олександра ТАСКІНА.
  • Leave a Reply