Фермер Олександр БАЛИНСЬКИЙ: «Навчити дбайливо ставитися до довкілля можна тільки через руки, через труд»

В РАМКАХ  двомісячника  благоустрою  на території Балтської громади  взялися за прибирання  узбічч  шляхів державного значення. На заклик міського голови відгукнулися сільгоспвиробники. Олександр  Балинський, очільник СФГ «Козацьке», був  серед перших, хто  зі своїм колективом ударно попрацював, як він каже, «для душі». При цьому вперше застосував нещодавно придбаний викорчовувач.

    — Ми повикорчовували чагарники, розчистили лісосмуги, які позаростали, – розповів він. – Часто  на цих роботах користуються  бульдозерами. Знімають грунт, вигортають землю. А викорчовувачем, якого ми придбали,  береться дерево (до 8 сантиметрів у діаметрі)  й витягується з коренем із землі. Це  набагато ефективніше, ніж   ото посилаєш  хлопців  з сокирами, вони намучаться, вирубуючи поросль, час витратять, а  наступного року знову треба вирубувати.  Тепер же  за тиждень розчистили більше кілометра сильно зарослих узбічч.  Хоча роботи там ще дуже багато.

   Наші працівники виходять  додатково, вручну сміття збирають. Біля узбіччя купи його поприбирали. Там жах, що  робиться! Люди стихійні звалища утворили. Привезли, викинули, де заманеться, –  і все. Як їм пояснити, що це ганьба? Мені шкода  нашої праці. Ми  дійсно намагаємось навести порядок. Не тому,  що повинні, а щоб всім  було приємно.  Щоб гарно було, чисто. Бо ж для себе робимо, для свого здоров’я – не для когось. На жаль, чимало людей  ставляться  до природи нахабно. Як на мене, я б  таких  не просто штрафував, а запровадив  трудове покарання.  Викинув сміття у невстановленому місці – бери й вичищай! Бо просто  страшно  дивитися, як захаращують узбіччя, лісосмуги, галявини. Ніхто ж не заважає: стань машиною  біля будь-якого контейнера у Балті та викинь непотріб. Ні!  Проїздить мимо  десятьох контейнерів і все одно візьме й викине  за містом на узбіччі. По-свинськи звикли чинити,  їдуть  дорогою  і викидають. Навчити дбайливо ставитися до довкілля можна тільки через руки, через труд. Тоді назавжди  запам’ятається!

На знімках:

Тракторист СФГ «Козацьке» Олександр Посувайло викорчовує чагарники. 

Ось як тепер виглядає очищена територія.

Leave a Reply