Хай сміється сонце в кожному дворі, хай лунає пісня зранку до зорі!

Свято – День села – в Обжилому у самому розпалі. Звучить музика. Біля входу до будинку культури , у гарно облаштованій в національному стилі фотозоні фотографуються бажаючі. Поруч оголошуються номери білетів безпрограшної лотереї, а їх володарі піднімаються урочистими сходами і з веселими усмішками отримують «неочікувані» призи.

Тут же, в центрі , розгорнувся ярмарок. Страви – на будь-який смак: від традиційних вареників до кулінарних шедеврів у вигляді квітів. Поруч діють різноманітні локації (вже звичний для сіл громади вислів). Цікаво було спостерігати, як місцеві скаути під керівництвом вчителя Березівської школи демонструють свої вміння, зокрема, із запалення вогнища.

Деякі інші локації теж влаштували працівники школи спільно з представниками інших сільських соціальних закладів. Тут було весело! Адже участь у розвагах, що пропонувалися тут, повертала багатьох у світ дитинства. Ніхто й не дивувався, коли, скажімо, на пеньочок ставали дорослі, читали віршика і отримували за це цукерочку.
Дітям теж було де розважитись: на ігровому майданчику чувся веселий сміх – тут малюки скакали, бігали, грали в ігри, вживали ласощі.

Тим часом староста Обжильського старостинського округу Дмитро Форостяний запросив на святковий «п’єдестал» спортивні команди Березівської ЗОШ та сіл Оленівки і Обжилого, які брали участь в футбольному матчі з нагоди свята. Староста вручив кубок переможця обжилянам, грамоти – іншим командам та кращим гравцям. Зокрема, Сергію Равнісу, Сергію Степурі та Анатолію Мартинюку.

З хорошим настроєм мешканці Обжилого та Березівки трохи згодом заповнили глядацьку залу будинку культури, де відбулися головні урочистості. Привітати селян прибули міський голова Сергій Мазур, очільник районної ради Олексій Пантілєєв, депутати та посадові особи міської ради, представники бізнесу.
Після традиційного вручення запашного короваю, до вітального слова був запрошений староста Дмитро Форостяний , який першим розпочав процедуру нагородження односельчан, вручивши їм грамоти та цінні подарунки.

Щиро привітавши селян з їхнім святом, грамоти міської та районної рад вручили Сергій Мазур та Олексій Пантілєєв.

Згадали присутні непрості сторінки історії нашого народу, вшанувавши пам’ять сільчан, які боронили країну у різні часи, виявляючи мужність та героїзм.

Ця мить- не прощання, а вічне стрічання
Із тими, кого вже не стрінемо ми.
Коли наступає хвилина мовчання-
У пам’яті нашій клекочуть громи.

Не раз зі сцени звучали побажання мирного неба над головою, щоб жилося людям у світі, де немає воєн.Добра і радості, здоров’я зичили солдатам, які стояли і стоять на варті миру.Юні гольмяни подарували присутнім танець «Мир над Україною», а учні Березівської школи- танець «Боже, храни Україну».
В Обжилому та Березівці з дідів-прадідів поважали старших. Тому під час урочистостей не забули привітати зі святом найстарших жителів: Софію Семенівну Літвінову, якій виповнилось 98 років, та 96-річну Ганну Кирилівну Срібняк.

Приймали поздоровлення й сімейні пари, які багато років прожили разом: Федір і Тамара Чорні – 50 та Володимир і Тамара Боделани – 55.

Пораділи новоствореним сім’ям, якимисела молодіють. Привітання приймали подружжя Віталій та Яна Раки , Тетяна та Василь Хамутинські, Пилип та Діна Джуринські.

Протягом 2019 року місцева сільська родина поповнилась п’ятьма маленькими мешканцями. Ц е – Амелія Кушнір, Дмитро Петров, Катерина Косенко, Олександр Лопатюк та Роман Мацько.Їхнім батькам від імені старостату теж вручено цінні подарунки.

Пишаються в селі й народними умільцями, які продовжують традиції української культури, побуту. Серед них – Олександра Чумак, Ніна Джуринська, Анна Подгаєцька, Григорій Тростянецький. Їх роботи були представлені у вестибюлі будинку культури.

Завітали в Обжиле з подарунками й депутати міської ради Ольга Безсмертна, Надія Димовська та Олександр Шаповал.

Подарунок Олександра Шаповала розчулив присутніх: він вручив інвалідові, учаснику бойових дій в Афганістані Анатолію Саражинському візок, на якому ветеран після урочистостей повернувся додому.

Прекрасного настрою всім додали виступи аматорів місцевої сцени та гостей з сусідніх сіл: вокального ансамблю «Мрія» Обжильського будинку культури, вокального колективу «Переймяночка», учасників художньої самодіяльності с.Березівка та Гольми (в тому числі – учнів місцевих шкіл). А ще – загальний вигляд території обох сіл, яку гуртом впорядкували, причепурили, готуючись до іменин.

Рідні села- гордість кожного , хто тут мешкає.Тож на завершення заходу ведучі побажали всім своїм землякам щастя й долі, добра в хаті та на полі, удачі, радості , наснаги та здійснення мрій і сподівань.Щоб сміялось сонце в кожному дворі та лунала пісня зранку до зорі.

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply