Художній пленер: зачаровані Балтою

Презентація робіт учасників чергового Балтського пленеру відбулася. Подивитися на міські пейзажі, створені руками 11 митців з різних куточків України, зібралося чимало любителів мистецтва.

Заклопотані буденними справами, ми часто проходимо мимо знайомих будинків, двориків, не помічаючи, що вони, як живі істоти, не просто несуть у собі відбиток часу, а й промовляють до нас. Принаймні саме це відчуваєш, дивлячись на художні полотна, на яких зображено Балту з доволі несподіваного ракурсу. Автори реалістично передають сьогодення або повертають знайомі місця на тисячоліття назад, у своїй уяві, звичайно ж. Це зачаровує.

Недарма у залі можна було побачити, як присутні не тільки із задоволенням розглядають, а й фотографують картини.
Безперечно, виставка викликала у кожного чимало позитивних емоцій: це було видно по очах, у яких світився запалений творчістю художників вогник. Серед них були і вже знайомі балтянам учасники пленерів, і ті, хто вперше приїхав до нас. Був тут й ініціатор проведення Балтських пленерів Сергій Шендеровський, який цього разу відійшов від звичної манери написання картин, повернувшись в реалії. А також – Анастасія Маліношевська, яка знову здивувала своїм поглядом на каланчу.
Урочисте відкриття виставки проходило на емоціях. Хвилювалися всі – і виступаючі, і присутні. Директор історичного музею Петро Ткач представив учасників пленеру, коротко розповівши про їх творчу історію. Щирі вітальні слова звучали від міського голови Сергія Мазура, який кожному художнику вручив почесну грамоту.

Біля «вільного» мікрофона ділилися своїми враженнями секретар міської ради Тетяна Матлашевська і начальник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ міськради Анна Рибіцька. Теплі відгуки на адресу організаторів пленеру звучали від художників-гостей.

Виставка триває, тому у кожного охочого є шанс поглянути на рідне місто під іншим кутом.

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply