ХУЛІГАНСЬКА РОЗБІРКА НЕПОВНОЛІТНІХ, НАЇЗД НА ШЕСТИРІЧНУ ДІВЧИНКУ — дорослих притягнуть до відповідальності

Під час травневих свят було задіяно весь особовий склад Балтського відділу поліції №1  до участі в  профілактичних заходах по охороні публічної безпеки. Обійшлося без серйозних правопорушень,- розповіла заступник начальника відділу Людмила Буберенко.

За її словами, співробітниками ювенальної превенції під час одного з травневих рейдів  складено протокол на  дорослого, який  зловживав спиртними напоями  з двома неповнолітніми. На  неповнолітніх складено протокол за розпивання спиртних напоїв за статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на дорослого – за ст. 180 3 КУпАП  (доведення неповнолітніх до стану сп’яніння).  Піліцейські нагадують: за це передбачено штраф в розмірі від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також під час рейду виявлено факт здійснення неповнолітніми правопорушницями хуліганських дій. Десятого травня  о 10-й  годині вечора дві дівчини (віком до 14 років!) з’ясовували стосунки  з іншою неповнолітньою, обзиваючи та штовхаючи її. У зв’язку з цим складено протокол на батьків неповнолітніх хуліганок за ч.3  ст. 184 КУпАП  за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо виховання дітей. Отже, вони нестимуть відповідальність за скоєння їхніми чадами хуліганських дій.

Людмила Буберенко нагадала, що діє заборона на продаж алкоголю після 22 години. А в  Законі «Про охорону дитинства» чітко визначено, що дітям віком до 16 років з 22:00 до 06:00 заборонено самим (без супроводу дорослих) перебувати у закладах сфери розваг,  закладах громадського харчування тощо. Рейди  тривають.

П’ятого травня  близько  8-ї  години вечора до Балтського відділу поліції надійшло повідомлення про ДТП, що сталося в с. Андріяшівка: «Запорожець» наїхав на шестирічну дівчинку, що каталася на самокаті. На місце виїхала група швидкого реагування та слідчо-оперативна група. Винуватця дорожньо-транспортної події затримано. Ним виявився балтянин 1955 року народження, який перебував у стані алкогольного сп’яніння. Дівчинку «швидкою» доставили у лікарню. На щастя,  було виявлено лише незначні фізичні ушкодження, надано першу необхідну допомогу. На  правопорушника складено протокол за ст. 130 , 126 та 124 КУпАП (водіння автотранспорту  у стані алкогольного сп’яніння, без прав та страхового поліса).

   Поліція звертається  до батьків з проханням,  в свою чергу , контролювати пересування дітей, не дозволяти їм гратися на проїжджій частині вулиць.

 З  початку 2021 року (станом на 11 травня) співробітниками поліції на території Балтщини складено 681 протокол за порушення правил дорожнього руху. З них 31 – за статтею 130 КУпАП ( керування автомобілем особою у стані алкогольного сп’яніння). Тільки протягом травневих свят – 7 аналогічних протоколів. 

 

Leave a Reply