центр ПМСД готовий до роботи в умовах карантину

Про це повідомив його директор Станіслав Чорний, який разом із своїм заступником Людмилою Ковальчук зустрівся з представниками ЗМІ з метою обговорення карантинних заходів з протидії розповсюдження небезпечної корона- вірусної інфекції. Вони продемонстрували засоби захисту медперсоналу. За словами Станіслава Чорного, для придбання їх додаткової кількості з бюджету міської ради вже виділено 48 тисяч гривень.

Керівник центру первинної медико-санітарної допомоги назвав найголовнішою проблемою те, що серед лабораторно підтверджених в Україні випадків зараження на коронавірус всі – «завезені». Коронавірусна інфекція COVID-19 проявляється в організмі людини так само, як й інші подібні вірусні захворювання. Тому, у разі проявів симптомів ГРВІ, слід звернутися у телефонному режимі до свого сімейного лікаря. При цьому обов’язковою має бути інформація щодо можливих контактів з людьми, які повернулися нещодавно з-за кордону, або щодо власного перебуванням там. Це допоможе лікарю визначитися з тактикою надання медичної допомоги.

Відповідальність щодо історії захворювання є спільною: пацієнта і сімейного лікаря, – наголосив Станіслав Чорний.

— Найстрашніше, що може бути, – паніка. Вся наша робота повинна бути спрямована на те, щоб інформувати населення. Ми маємо пояснити, що кожна людина особисто відповідальна за можливість зараження себе, своїх близьких та інших осіб, з якими контактує. Дуже важливо, щоб люди розуміли, як можна захистити себе, правильно використовувати захисні засоби. Також важливою є готовність медперсоналу, який повинен розуміти алгоритм дій, – зазначив він.

Під час розмови з журналістами прозвучала головна теза: ліків проти коронавірусної інфекції COVID-19 не існує! Найнебезпечнішим її проявом є ураження легенів. У разі підтвердження наявності коронавірусу лабораторними дослідженнями пацієнту в ізоляції надається симптоматичне лікування. Найбільш схильні до розвитку тяжких наслідків зараження коронавірусом є люди похилого віку, люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом. Серед груп ризику також -медичні працівники, які мають безпосередній контакт з хворими.

Для того, щоб уберегтися від зараження, рекомендовано мити руки з милом, користуватись антисептиками, уникати скупчення людей і, тим більше, – контакту з тими, у кого є симптоми ГРВІ (дистанція має бути від 1,5 до 2 метрів). Вірус швидко проникає в організм людини через слизові оболонки. Тому не слід торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота. Важливо, щоб люди, які повертаються з країн, де зареєстровані випадки зараження коронавірусною інфекцією, самоізольовувалися протягом 14 днів (інкубаційний період) та повідомили про це телефоном сімейного лікаря.

З динамікою розвитку ситуації щодо коронавірусу в Україні можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я (інформація постійно оновлюється).
Заступник директора центру ПМСД з медичної частини Людмила Ковальчук розповіла про специфіку роботи закладу в період карантину. Зокрема, наразі введено певні обмеження. Припинено прийом здорових дітей та дорослих з груп ризику. При цьому велика увага приділяється патронажу малесеньких пацієнтів на дому. Також обговорюється можливість щодо виписки хворим рецептів на безкоштовні ліки без відвідування медичного закладу. Відмінено виїзди сімейних лікарів у села: консультації надаватимуться дистанційно. У зв’язку з карантинними заходами, цілком можливо, буде спрощено вимоги щодо видачі лікарняних.

За інформацією директора центру ПМСД Станіслава Чорного, кожен сімейний лікар забезпечений приладом для вимірювання кисню в крові пацієнтів (пульсоксиметром) та безконтактним термометром.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply