Чистий струмок дружньої підтримки

На кожному поверсі приміщення Балтської міської школи №2-гімназії встановлюється сертифіковане обладнання для очищення води. Отже, учні закладу матимуть змогу споживати чисту воду з природним смаком не лише з кулерів, а прямо з кранів. Ідею подала дев’ятикласниця Марина Кифоренко. Її проєкт під назвою «Кожній дитині – чиста вода» став одним з п’яти проєктів – учасників першого етапу Шкільного громадського бюджету Балтської ОТГ.

Переможець має отримати 25 тисяч гривень на реалізацію. Під час голосування шкільна родина підтримала ідею Ангеліни Войтенко (проєкт під назвою «Ласкаво просимо») щодо створення зеленої зони з альтанкою для проведення уроків на свіжому повітрі, грядками та місцем для відпочинку. І саме цей проєкт бере участь у другому етапі Шкільного громадського бюджету.

Але, поки конкурс триває, Маринина мрія вже здійснилася завдяки румунським друзям та освітнім партнерам гімназії Пуй Себастьяну та Роккі Рауці, які виступили спонсорами її проєкту, виділивши на його реалізацію 20 тисяч гривень.

Директорка навчального закладу Лілія Доні задоволена:

— Дуже приємно, що у нас є такі діти – креативні, наполегливі. Кожен із запропонованих ними проєктів – цікавий та оригінальний. І дуже добре, що у нас є друзі – закордонні партнери, які допомагають втілювати найкращі ідеї в життя. У нас всього було п’ять проєктів. Один ми обрали шляхом голосування, а Маринин профінансували наші румунські партнери. Для нас це стало приємною несподіванкою, адже не було ніякого передчуття щодо його реалізації. Цікаво, що наші друзі постійно слідкують за нашими публікаціями у Фейсбуці, є активними учасниками наших обговорень. Ми листуємось, проводимо спільні телемости. Дізнавшись про проєкти наших учнів, румунські колеги висловили бажання профінансувати один з них. Але не той, за який проголосують наші учні та їхні батьки, а той, що сподобається їм самим. І тут ми бачимо, наскільки різним є наш менталітет: діти обрали те, від чого можна отримати задоволення, а у наших європейських друзів на першому місці – здоров’я людей. Їм сподобався проєкт Марини Кифоренко. Від цього ми ще більш щасливі та пишаємось дружбою.

Про те, наскільки людям будь-якого віку важливо вживати чисту воду, розповіла й шкільна медсестра Інна Гайдай:

— Ми знаємо, що організм людини складається з води більш ніж на 70%, зазначила вона. – Тому потрібно кожного дня відновлювати водний баланс. Від цього залежить наше здоров’я, робота всіх органів (у тому числі – мозку), судин, розумова діяльність. Особливо це потрібно дітям від 7-ми до 12 років, які не тільки навчаються, а й постійно рухаються. Добова норма споживання води у такому віці – приблизно 400 мл. Старшокласники мають вживати до 2,5 л води для відновлення водного балансу. У нас є два спортивних класи. Учні-спортсмени мають вживати ще більше води. Тому встановлення у школі обладнання для очищення води – дуже потрібна і корисна справа.

Тим, що її мрія втілена в життя, дуже задоволена й Марина Кифоренко.

— Наше здоров’я починається з чистої води. Відтепер учні нашої школи можуть пити саме таку воду – смачну й чисту. Я дуже вдячна за підтримку з боку наших румунських друзів. Це надихає і надає впевненості у тому, що будь-які мрії можуть здійснюватись, – сказала вона.

Людмила ШЕЛИХ.
На світлинах: очищену воду можна набрати з крана, або напитися на місці, спрямувавши прозорий «фонтанчик» прямо до рота.

Leave a Reply