Чиє це рило тут рило? або Марно шукати чорну кішку в чорній кімнаті, особливо якщо її там немає

Минулого тижня вранці наш досі гарно впорядкований двір виглядав так , неначе тут вибухнув не один снаряд. На молодий садок , що донедавна радував зір, без сліз не можна було дивитися. Понівечені, зламані, підриті не тільки дерева, а й багаторічні квіти та кущі, пошкоджено підмурок будинку. Кому і чим вони завадили , перед ким завинили? Адже дерева висадили з тим, щоб вони щедро обдаровували своїми плодами всіх жителів нашого будинку, а квіти і кущі – щоб милували своєю красою душу. Ворогів, дякувати Богу, у нас ніколи не було і немає. Сусіди доброзичливі й самі дбайливо доглядають облаштовані своїми руками палісадники.

Ми зробили заяви в поліцію і до мерії. Черговий патруль зреагував оперативно. Правоохоронці оглянули місце злочину, зробили фотознімки, взяли пояснення і пообіцяли передати справу дільничному інспектору. Вони, як і комісія Балтської міської ради, яка виїхала на місце пригоди, в першу чергу порадили встановити ворота та хвіртку, що перекриє доступ у двір стороннім особам. Рекомендували також завести собаку і поставити відеокамери.

Нагадаю, що завдяки піклуванню міського голови Сергія Мазура про благоустрій міста і комфортне проживання балтян, мерія свого часу придбала для нашого будинку паркан та його складові за умови, що облаштовувати жителі будуть за власні кошти. Паркан встановлено, а ворота і хвіртка чекали , поки гряне грім.

За добу історія повторилась. Цього разу були знищені й квіти на газонах та зроблено інші пакості. Як з’ясувалось, така пошесть ходить і по інших дворах багатоквартирних будинків міста. Виявляється, вона вже давно нишпорить містами України.

Фахівці кажуть, що це роблять наркозалежні люди, шукаючи так звані «підклади». Це новий вид торгівлі наркотичними засобами. Продавці наркотиків отримують гроші за товар на картки, аби не «світитися». За копійчану плату вони знаходять кур’єрів, які підкладають наркотики, вказуючи у телефонному режимі наркозалежним місце, де захований товар. Ось ті і риють, шукаючи зілля. Проте, у своїй більшості, ці хворі люди залишаються ошуканими, бо продавець кошти отримує, а товар не постачає. Тож марно шукати чорну кішку в чорній кімнаті, особливо якщо її там немає. Попросту, їх дурять, заробляючи на них гроші.
Ми помітили, що наркозалежні останнім часом якось «зашевелились», стали часто курсувати нашим двором і нашою вулицею, центром міста.

– Це неспроста, ймовірніше, що надійшла партія наркотичного зілля, – робить висновки балтянин Віктор М. – Бо через своє географічне положення наш район може розглядатися як шляхопровід для різних форм контрабанди.

За офіційними даними, одним із найнебезпечніших видів злочинності є незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що має тенденцію до зростання. На жаль, злочини у сфері незаконного обігу наркотиків останніми роками впевнено займають друге місце серед усіх видів злочинів за розповсюдженням в Україні. Фахівці стверджують, що наразі у світі налічується близько 200 млн. наркоманів. Понад 60 відсотків хлопчиків і 20 відсотків дівчат віком від 15-17 років вживають наркотики.

Зважаючи на той факт, що на задвірки комунальних будинків, як до себе додому, ходять палити цигарки юнаки і здебільшого дівчата – студенти педагогічного коледжу, закралися питання: що вони палять, чому ховаються? Якщо вважають, що це престижно, чому не палять в навчальному закладі у відведених для цього місцях ? Чи знають їхні батьки та викладачі про таке захоплення? Жодним чином не стверджую, що ця молодь «підсіла» на заразу. Однак вже сам факт паління цигарок говорить про нездоровий спосіб життя цих юних людей, які ще тільки роблять перші кроки у доросле життя і на плечах яких доля нашої держави, нашого краю. На жаль, це проблема не тільки сім’ї, а й всього суспільства.

Щодо наркотиків, то нині надзвичайно актуальним є вивчення питання стану протидії наркозлочинності в Україні та розроблення на цій основі ефективних заходів. Однак, як відомо, замість боротьби з організованим наркобізнесом та тими, хто збуває наркотики, правоохоронна і судова системи переслідують і карають переважно наркозалежних за зберігання наркотиків. Звичайно, таких людей потрібно виявляти, карати, але й лікувати. За даними правоохоронних органів, наркоманія супроводжує різні форми злочинності. Адже з метою отримання наркотиків ці люди чинять тяжкі злочини. Крім того, наркозалежні скоюють злочини під впливом наркотиків на психіку.

— Негативні явища, породжені вживанням наркотиків, несуть велику небезпеку для людства. Вживання наркотиків, насамперед, негативно впливає на здоров’я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це одна з причин збільшення смертності населення. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація. Хронічне отруєння наркотиками швидко призводить до інвалідності і смерті у молодому віці, – пояснює лікар-невролог Євгеній Кострицький.

Як стверджує статистика, понад 12 тисяч осіб щорічно визнають винними у вчиненні злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків. Левова частка злочинів цього виду складають дії щодо виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів та психотропних речовин без мети збуту.

Кримінальним кодексом України передбачені суворі заходи. Але духовний вплив суспільства на молодь, виховання в ній моральної чистоти має відіграти надважливу роль у непростій боротьбі за здоров’я нації, в т.ч. за здоров’я юних балтян.

І не потрібно чекати якогось особливого дня чи нагоди для того, щоб завадити поширенню цієї пошесті під назвою наркоманія. Потрібно діяти кожному на своєму місці! Думаю, що правоохоронні органи, зокрема, дільничний інспектор, добре знають всіх, хто вживає наркотичне зілля, хто виготовляє чи продає його і хто може заподіяти шкоду підростаючому поколінню, саджаючи його на «голку», хто шкодить місту, знищуючи зелені насадження у пошуках «чар-зілля». Тому вже мали б бути покарані порушники громадського порядку і про це мала б знати вся балтська громада. Але поки що чекаємо дільничного інспектора…

До речі, патрульна служба радить повідомляти до відділу поліції про подібні випадки, тоді ці мікрорайони будуть частіше контролюватися правоохоронцями. А це, у свою чергу, стримуватиме любителів кайфу, котрі перетворились ще й на «кротів».

Любов КУЗЬМЕНКО. м.Балта.

Leave a Reply